Prawie 100 tysięcy złotych na kulturę na Żywiecczyźnie. Ministerstwo przyznało dotacje z programu „Kultura ludowa i tradycja”

2020-02-25 16:58
Fundacja Golców
Autor: Fundacja Braci Golec

Celem przedsięwzięcia jest wspieranie zjawisk związanych ze spuścizną kultur tradycyjnych, transformacjami (przekształceniami i przemianami) poszczególnych elementów oraz współczesnymi kontekstami ich występowania.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa przyznało łącznie 6 mln zł na 148 projektów. Największa kwota, bo 240 tys. zł przypadnie Regionalnemu Ośrodkowi Kultury w Bielsku-Białej na organizację 57. Tygodnia Kultury Beskidzkiej.

Z terenu powiatu żywieckiego dotacje otrzymają:

  • Fundacja 9 sił na dwa programy: „Muzyka Beskidu Żywieckiego” – po 20 tys. zł na trzy kolejne lata i „4. Ogólnopolska Konferencja Instrumentologiczna.Genius loci” – 20 tys. zł.
  • Fundacja Braci Golec: „VIII Letnie Warsztaty Artystyczne z Fundacją Braci Golec” – 20 tys. zł.
  • Gminne Centrum Kultury, Promocji, Turystyki Radziechowy – Wieprz „29. Posiady Gawędziarskie 31. Konkurs Gry na Unikatowych Instrumentach Ludowych i Śpiewu Tradycyjnego” – 30 tys. zł.
  • Regulamin naboru przewiduje też listę rezerwową. Na niej, z możliwością odwołania, znajdują się m. in.:
  • Towarzystwo Miłośników Gilowic z programem „Nuta, jako kiejsik była…”; Gminny Ośrodek Kultury w Gilowicach i program „Na swojską nutę” oraz Miejskie Centrum Kultury w Żywcu z programem „Jan Paweł II i Jego Święci”.
ESKA TOP 5 odc. 109
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE