Podróżnicze opowieści Marii Garus. W Bibliotece w Lipowej odbędzie się spotkanie z laureatką „Kolosa” za rok 2020

2021-11-26 9:59
Maria Garus, spotkanie w Bibliotece w Lipowej
Autor: Maria Garus

Dziś, o godz. 18.00 w Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipowej, odbędzie się spotkanie z Marią Garus, która na ostatniej gali rozdania najważniejszych podróżniczych nagród „Kolosów”, otrzymała wyróżnienie za "samotną, łamiącą stereotypy podróż rowerem przez obie Ameryki". Ciekawostką jest fakt, że rodzice podróżniczki mieszkają w Radziechowach. Uwaga, ilość miejsc na spotkaniu ograniczona, obowiązują zapisy!

  Maria Garus – solo podróżniczka przemierzająca świat na rowerze. Pierwsza Polka, która przejechała na rowerze Amerykę: z Alaski do Argentyny, trasą przez Góry Skaliste i Andy. Przejechany dystans: 24 000 km. Rekord wspinaczki górskiej na rowerze: 5124m. Czas przejazdu: 33 miesiące bez przerwania. Nauczyła się w trasie podróży języka angielskiego i hiszpańskiego (od podstaw). Wzięła udział w kilku wolontariatach: w szpitalu indiańskim i z żółwiami. Jako jedna z nielicznych białych, brała udział w rozprawie sądowej w ramach prawa indiańskiego w Ekwadorze. Jej podróż zakończył wybuch pandemii i konfiskata roweru przez władze Argentyny oraz ewakuacja przez Ambasadę Polski w Buenos Aires. ( galeria poniżej ) 

NMasz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicya spotkanie z tą wyjatkową podróżniczką do Biblioteki w Lipowej zaprasza Szymon Wróbel.  ( posłuchaj poniżej )

„KOLOSY - tajemnicze posągi z Wyspy Wielkanocnej, nabrały mocy symbolu tego, co nieznane, niezwykle, wspaniale, pociągające, warte zbadania i poznania za cenę najwyższego wysiłku i ryzyka. Dlatego NAGRODA KOLOSÓW jest najlepszym wyróżnieniem dla tych, współczesnych nam ludzi, którzy podobnie, jak ich poprzednicy w całej historii ludzkości, porzucali dom i bezpieczne życie, aby wyruszać na szlak odkrywczej przygody, nieprzetartymi ścieżkami, otwierać przed nami nowe światy i wytyczać nowe granice możliwości człowieka.” – mówił o tej nagrodzie Maciej Kuczyński ( pisarz, speleolog, badacz)

Posłuchaj : Szymon Wróbel zaprasza na spotkanie autorskie z Marią Garus w Bibliotece w Lipowej
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE