Podróżnicze opowieści Marii Garus. W Bibliotece w Lipowej odbędzie się spotkanie z laureatką „Kolosa” za rok 2020

2021-11-26 9:59
Maria Garus, spotkanie w Bibliotece w Lipowej
Autor: Maria Garus

Dziś, o godz. 18.00 w Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipowej, odbędzie się spotkanie z Marią Garus, która na ostatniej gali rozdania najważniejszych podróżniczych nagród „Kolosów”, otrzymała wyróżnienie za "samotną, łamiącą stereotypy podróż rowerem przez obie Ameryki". Ciekawostką jest fakt, że rodzice podróżniczki mieszkają w Radziechowach. Uwaga, ilość miejsc na spotkaniu ograniczona, obowiązują zapisy!

  Maria Garus – solo podróżniczka przemierzająca świat na rowerze. Pierwsza Polka, która przejechała na rowerze Amerykę: z Alaski do Argentyny, trasą przez Góry Skaliste i Andy. Przejechany dystans: 24 000 km. Rekord wspinaczki górskiej na rowerze: 5124m. Czas przejazdu: 33 miesiące bez przerwania. Nauczyła się w trasie podróży języka angielskiego i hiszpańskiego (od podstaw). Wzięła udział w kilku wolontariatach: w szpitalu indiańskim i z żółwiami. Jako jedna z nielicznych białych, brała udział w rozprawie sądowej w ramach prawa indiańskiego w Ekwadorze. Jej podróż zakończył wybuch pandemii i konfiskata roweru przez władze Argentyny oraz ewakuacja przez Ambasadę Polski w Buenos Aires. ( galeria poniżej ) 

NMasz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicya spotkanie z tą wyjatkową podróżniczką do Biblioteki w Lipowej zaprasza Szymon Wróbel.  ( posłuchaj poniżej )

„KOLOSY - tajemnicze posągi z Wyspy Wielkanocnej, nabrały mocy symbolu tego, co nieznane, niezwykle, wspaniale, pociągające, warte zbadania i poznania za cenę najwyższego wysiłku i ryzyka. Dlatego NAGRODA KOLOSÓW jest najlepszym wyróżnieniem dla tych, współczesnych nam ludzi, którzy podobnie, jak ich poprzednicy w całej historii ludzkości, porzucali dom i bezpieczne życie, aby wyruszać na szlak odkrywczej przygody, nieprzetartymi ścieżkami, otwierać przed nami nowe światy i wytyczać nowe granice możliwości człowieka.” – mówił o tej nagrodzie Maciej Kuczyński ( pisarz, speleolog, badacz)

Posłuchaj : Szymon Wróbel zaprasza na spotkanie autorskie z Marią Garus w Bibliotece w Lipowej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE