Czechowice-Dziedzice: Pijany kierowca zatrzymany przez... trawnik. Mężczyzna pożegnał się już z prawem jazdy

2023-01-12 15:43
gorzów policja alkomat
Autor: materiały Lubuska Policja Zdjęcie poglądowe

Do niecodziennej sytuacji doszło 11 stycznia w godzinach wieczornych w Czechowicach-Dziedzicach. Kierowca Mazdy ugrzązł swoim samochodem na jednym z miejskich trawników i rozpaczliwie próbował odjechać z miejsca wymuszonego postoju. W tej niezręcznej sytuacji zastali go policjanci z Bielska-Białej.

Czujni mieszkańcy i praworządny trawnik wspólnymi siłami zatrzymali pijanego kierowcę

Jak informuje KM w Bielsku-Białej do tej niecodziennej sytuacji doszło tuż po godzinie 20:00. Patrolujący Czechowice-Dziedzice bielscy policjanci zostali poinformowani przez trzech mężczyzn o podejrzanie zachowującym się kierowcy, który ugrzązł swoim samochodem na trawniku przy ul. Sobieskiego. Jego zachowanie wskazywało, że znajdował się on pod wpływem alkoholu. 

Kierowca w pewnym momencie najechał na trawnik, na którym ugrzązł. Mężczyzna miał podejmować nieskuteczne próby wyjechania z pułapki, w którą się zapędził. W tych rozpaczliwych staraniach dzielnie wspierali go jego kompani, którzy próbowali przepchnąć samochód do przodu.

Na szczęście trawnik powstrzymał kierowcę do czasu przybycia policjantów. Przeprowadzona przez mundurowych kontrola nie pozostawiła złudzeń: kierowca Mazdy był kompletnie pijany. Okazał się nim 41- letni obywatel Ukrainy, a badanie alkomatem wykazało 3 promile alkoholu w jego organizmie.

Mężczyzna został zatrzymany, stracił też swoje prawo jazdy. Grozi mu teraz kara 2 lat pozbawienia wolności

- informują policjanci.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE