Nie żyje Agata Gałuszka-Górska. Zastępca Prokuratora Krajowego urodziła się w Bielsku-Białej

2022-12-29 10:22
Nie żyje Zastępca Prokuratora Krajowego
Autor: Prokuratura Krajowa

28 grudnia, w wieku 49 lat, zmarła Agata Gałuszka-Górska. Zastępca Prokuratora Krajowego urodziła się w Bielsku-Białej. O jej śmierci poinformowała Prokuratura Krajowa.

Nie żyje pochodząca z powiatu bielskiego Zastępca Prokuratora Krajowego

Agata Gałuszka-Górska urodziła się 27 października 1973 roku w Bielsku-Białej. Jej rodzina pochodziła z Kaniowa w pow. bielskim. Ukończyła studia na Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, brała również w studiach doktoranckich na tej uczelni. Dodatkowo skończyła też studia podyplomowe z zakresu prawa dowodowego na Uniwersytecie Warszawskim.

W opublikowanym przez siebie komunikacie Prokuratura Krajowa przybliża przebieg pracy zawodowej zmarłej. Agata Gałuszka-Górska pracowała w jednostkach prokuratury od kwietnia 1999 roku. W latach 2004 - 2008 prowadziła i nadzorowała postępowania dotyczące przestępczości zorganizowanej, najpierw w Wydziale do Spraw Przestępczości Zorganizowanej w Prokuraturze Okręgowej w Krakowie, a następnie w Biurze do Spraw Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej.

Od dnia 1 września 2008 r. wykonywała czynności służbowe w Biurze Prezydialnym Prokuratury Krajowej, natomiast z dniem 31 marca 2010 r. w Departamencie Organizacji Pracy, Wizytacji i Systemów Informatycznych Prokuratury w Prokuraturze Generalnej. Od 6 lutego 2013 r. do 3 marca 2016 r. pełniła funkcję Naczelnika Wydziału Organizacji Pracy Prokuratury w Prokuraturze Generalnej. 18 marca 2016 objęła funkcję Zastępcy Prokuratora Krajowego, którą pełniła aż do swojej śmierci. 

Za swoją pracę w 2019 roku została odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi.

Pani Prokurator była wybitnym prokuratorem, posiadającym ogromne doświadczenie zawodowe i rozległą wiedzę, w szczególności w zakresie procedury karnej, prawa karnego materialnego i kryminalistyki. Panią Prokurator cechowała niezwykła pracowitość i bezgraniczne oddanie służbie prokuratorskiej. Ciążące na niej obowiązki służbowe wykonywała na najwyższym poziomie profesjonalizmu zawodowego. Posiadała także wyjątkowe zdolności organizowania pracy w kierowanych przez nią komórkach organizacyjnych. Jej droga zawodowa, sposób wykonywania obowiązków i stosunek do współpracowników stanowiły wzorzec postępowania dla innych prokuratorów.

- czytamy w oficjalnym komunikacie opublikowanym przez Prokuraturę Krajową.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE