Na razie ostrzegają, potem będą karać. W Lipowej pod lupę wzięto śmieci

2020-02-10 12:43
W Lipowej pod lupę wzięto śmieci
Autor: pixabay Ceny za przyjmowanie odpadów w Promniku idą w górę. Mieszkańcy powiatu kieleckiego zapłacą drożej

W podżywieckiej gminie sprawdzono, jak odpady segregują mieszkańcy. Jak się okazuje, nie jest z tym najlepiej, dlatego urzędnicy rozpoczęli akcję ostrzegawczą

- Najpierw informujemy mieszkańców – wyjaśnia Wójt – Jan Góra. - Przy odbiorze odpadów zostawialiśmy kartkę z informacją, że segregacja nie jest przeprowadzona prawidłowo i prosimy o lepsze wywiązywanie się z obowiązku segregowania śmieci. W przeciwnym razie - zgodnie z prawem - stawka za odpady zostanie podniesiona nawet czterokrotnie – wyjaśnia wójt.


W przypadku tej gminy będzie to dotkliwy koszt 80 złotych na mieszkańca.


By spełnić wymagania narzucone przez prawo unijne, musimy zmobilizować się i właściwie segregować. W przeciwnym razie grożą nam kary – dodaje wójt.


Dlatego teraz urzędnicy będą dokładniej przyglądać się, w jaki sposób mieszkańcy realizują obowiązek segregacji.
- Przed nami etap dokumentowania, robienia zdjęć i ewentualnie rozmowa – z konkretnymi mieszkańcami – tłumaczy dalej wójt Góra. Jeśli i to nie pomoże – będą niestety kary.


Podwyższona kwota będzie obowiązywać przez pół roku, dopiero po tym czasie niefrasobliwi mieszkańcy Lipowej będą mogli ubiegać się o przeliczenie opłaty za śmieci.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE