Góra prezentów dla podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Żywcu[audio]

2020-06-16 15:33
dary od Caritasu
Autor: SOSZW fb

Cała góra słodyczy, ale również gier planszowych, czy artykułów papierniczych trafiła do Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Żywcu-Sporyszu. Szczodrym darczyńcą jest Caritas Diecezji Bielsko- Żywieckiej, która nie po raz pierwszy wspomaga placówkę zajmującą się dziećmi specjalnej troski-informuje Magdalena Worek dyrektor placówki.

-Ta współpraca trwa już jakiś czas. Po raz kolejny doświadczyliśmy szczodrości ze strony Caritas naszej Diecezji Bielsko -Żywieckiej, która przekazała  słodkie upominki i jakieś  materiały papiernicze i inne souveniry. To wszystko zostanie wykorzystane  jako nagrody w naszych konkursach,  czy przy rozdaniu świadectw,  bo ze względu na pandemię nie wszystkie dzieci uczęszczają teraz  do placówki.  Upominki dostają również dzieci, które przychodzą teraz na zajęcia rewalidacyjne -tłumaczy dyrektor Magdalena Worek.

W tym roku  Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Żywcu obchodzi jubileusz 60 lecia działania.

-Chcielibyśmy z tej okazji w wyjątkowy sposób wszystkim darczyńcom podziękować. Mam nadzieję, że nic nie stanie na przeszkodzie żebyśmy mogli jesienią zorganizować uroczyste obchody tego jubileuszu i przy okazji zaprosić  i podziękować tym wszystkim ludziom i instytucjom, które nas wspierają od wielu lat i są naszymi przyjaciółmi - dodaje dyrektor Ośrodka.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Żywcu jest placówką publiczną dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim, z autyzmem oraz dla dzieci z niepełnosprawnością sprzężoną. W skład Ośrodka wchodzą: Szkoła Podstawowa Specjalna, Szkoła Branżowa I Stopnia, Szkoła Przysposabiająca do Pracy, Zespoły Rewalidacyjno-Wychowawcze, Internat oraz Wczesne Wspomaganie Rozwoju dla dzieci w wieku od urodzenia do rozpoczęcia nauki szkolnej. Od roku 2017 w Ośrodku działa również Warsztat Terapii Zajęciowej dla dorosłych osób niepełnosprawnych.

posłuchaj: Magdalena Worek -dziękujemy za prezenty od Caritas
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE