Cieszyn: Policjanci zlikwidowali nielegalną plantację marihuany. Jej właścicielce grozi 10 lat więzienia

2022-12-21 9:19
Cieszyn: 32-letnia dilerka narkotyków zatrzymana przez policję
Autor: Policja Cieszyn

Policjanci z Cieszyna poinformowali o aresztowaniu 32-latki z Ustronia, która w swoim domu prowadziła plantację marihuany, a także posiadała duże ilości narkotyków. Razem z kobietą zatrzymano trzy inne osoby, które również usłyszały zarzuty związane z posiadaniem i hodowlą nielegalnych substancji. Cała czwórka może najbliższych kilka lat spędzić za kratami.

Dilerka narkotykowa z Cieszyna zatrzymana

Jak informuje policja w Cieszynie, 8 grudnia mundurowi dowiedzieli się, że 32-letnia mieszkanka Ustronia może posiadać duże ilości narkotyków, które częściowo wprowadza do sprzedaży. Podejrzenia policjantów okazały się słuszne - w trakcie przeszukania domu kobiety znaleziono 320 działek dilerskich dopalaczy, domową, profesjonalnie przygotowaną uprawę marihuany, w której rosło 18 krzewów, przedmiot przypominający broń, wagę, kilkaset sztuk woreczków foliowych służących do porcjowania narkotyków, a także ponad 10 tysięcy złotych w gotówce.

W trakcie prowadzonych czynności, funkcjonariusze zatrzymali również trzy inne osoby, podejrzewane o współpracę z właścicielką plantacji. Pierwszą z nich okazała się 24-latka, której policjanci udowodnili posiadanie znacznej ilości substancji psychoaktywnych. Kobieta była również poszukiwana listem gończym, w wyniku czego trafiła do aresztu. Drugim zatrzymanym był 30-latek, który przyznał się do uprawy marihuany. Mężczyzna został objęty dozorem policyjnym. Ostatnią osobą, która usłyszała zarzuty był 39-latek, oskarżony o posiadanie ponad 20 gramów nowych substancji psychoaktywnych. Całej trójce grożą 3 lata pozbawienia wolności.

Największe konsekwencje grożą 32-letniej właścicielce domu, w której znaleziono marihuanę i narkotyki.

Za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości nowych substancji psychoaktywnych, grozi jej kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Kobieta na wniosek śledczych i prokuratury, a decyzją sądu, została tymczasowo aresztowana.

- informują cieszyńscy policjanci.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE