500 worków pełnych śmieci. To efekt niedzielnej zbiórki nad jeziorem żywieckim

2020-02-09 12:25
akcja sprzątania brzegów jeziora Żywieckiego
Autor: Antoni Szlagor

Już po raz drugi tego roku zorganizowano akcję sprzątania brzegów jeziora Żywieckiego. Jej organizatorami byli ; Społeczna Straż Rybacka Powiatu Żywieckiego, Wody Polskie, Polski Związek Wędkarski w Bielsko-Biała, uczniowie klasy wojskowej Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Żywcu i pracownicy Urzędu Miejskiego w Żywcu

Do  kolejnej już w tym roku akcji sprzątania brzegów jeziora Żywieckiego włączyli się mieszkańcy. Jak infomuje burmistrz Żywca Antoni Szalgor tym razem udało się posprzątać dwa miejsca: okolice dawnej Żwirowni oraz Lasek Wita. Łącznie zebrano ponad 500 worków śmieci oraz mnóstwo śmieci luzem.

W drugiej zbiórce  oprócz tradycyjnych już "małpek", butelek i puszek po piwie, pojawiły się m.in. zabawki dla dzieci, ekspres do kawy, opona od samochodu ciężarowego i mnóstwo innych ciekawych znalezisk -wylicza Antoni Szlagor.

W pierwszej akcji, która odbyła się 18 stycznia sprzątano brzeg  od strony Oczkowa. Wóczas zebrano 150 worków pełnych śmieci do tego sporo odpadów wielkogabarytowych, które do worków się nie mieściły.

Akcje sprzątania brzegów Jeziora Żywieckiego będą ponawiane. Organizatorzy liczą na jeszcze większy udział w nich mieszkańców Żywca. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE