Takiego konkursu jeszcze nie było! Przed dziećmi z Bełchatowa prawdziwe wyzwanie

2020-03-05 15:45
bełchatów. marzanna
Autor: Urząd Miasta Bełchatowa

U tej damy nie liczy się ani wnętrze, ani uroda. Muzeum w Bełchatowie ogłosiło konkurs na najbrzydszą marzannę. Zabawa skierowana jest do dzieci z bełchatowskich przedszkoli i szkół podstawowych. Głównym celem jest nie tylko podtrzymanie tradycji ludowych, ale też rozwijanie wyobraźni.

W tym konkursie walory estetyczne nie są mile widziane. Muzeum w Bełchatowie ruszyło z nietypowym konkursem dla dzieciaków. Mają stworzyć najbrzydszą marzanę.

- Marzanna powinna taka być z założenia. Ona ma przedstawiać wszelkie zmartwienia i choroby, czyli to wszystko, co nękało ludzi w okresie zimowym - mówi Magdalena Marciniak-Darda z bełchatowskiego muzeum.

Uroda marzanny nie jest ważna, ale za to liczy się z jakich materiałów zostanie wykonana.

- Kukła przedstawiająca marzannę musi być wykonana tylko z naturalnych materiałów, np. ze słomy, siana, drewna czy papieru - podkreśla pracownik muzeum i dodaje, że najciekawsze prace zostaną nagrodzone.

Kukły należy dostarczyć osobiście do siedziby muzeum w dniu 20 marca 2020 r., do godz. 9.30.

Uczestnicy konkursu, po jego rozstrzygnięciu, wezmą udział w korowodzie marzann nad rzekę Rakówkę, gdzie rytualnie przepędzą zimę paląc kukłę marzanny przygotowaną w muzeum.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE