Kierowca był tak pijany, że po wyjściu z auta.... zasnął na ławce. Groził policjantom śmiercią

2020-05-20 12:15
bełchatów. policja radiowóz
Autor: rr

Dzięki szybkiej reakcji dwóch przechodniów w ręce policji wpadł kompletnie pijany kierowca, który zablokował ruch na jednej z ulic Bełchatowa. 37-letni mężczyzna nie był w stanie ustać o własnych siłach i zasnął na ławce. Po przebudzeniu awanturował się i groził policjantom śmiercią. Za kratkami może za to "posiedzieć" nawet do 5 lat.

Do zdarzenia doszło 18 maja ok. godz. 16. To wtedy dyżurny policji został poinformowany o obywatelskim ujęciu kompletnie pijanego kierowcy.

- Jak ustalili skierowani na miejsce policjanci ruchu drogowego, dwoje mieszkańców powiatu bełchatowskiego zwróciło uwagę na opla astrę. Kierowca zatrzymał auto na drodze w taki sposób, że zablokował ruch. Z samochodu wysiadł mężczyzna, który zataczał się. Widzący tę sytuację świadkowie podbiegli do mężczyzny, ujęli go i zabrali kluczyki od pojazdu. Przeprowadzili również auto w bezpieczne miejsce - informują policjanci z bełchatowskiej jednostki.

Świadkowie o całym zdarzeniu powiadomili policję. Ujęty kierowca był tak pijany, że zasnął kiedy tylko usiadł na ławce. Amator jazdy na "podwójnym gazie" został zatrzymany przez mundurowych.

- Okazało się, że notowany 37-latek, jest dobrze znany policjantom z wcześniejszych przestępstw. Miał również zakaz prowadzenia pojazdów. Od mężczyzny została pobrana krew do badań. W czasie interwencji zatrzymany był agresywny, groził policjantom pozbawieniem życia, przez co naraził się na dodatkową odpowiedzialność. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany - dodają funkcjonariusze z KPP Bełchatów.

Skrajnie nieodpowiedzialny kierowca usłyszał zarzuty dotyczące kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Odpowie też za groźby karalne i znieważenie funkcjonariuszy.

37-letniemu mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora podejrzany został objęty policyjnym dozorem.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE