IV liga: GKS Bełchatów wraca do gry!

2022-08-05 9:56
IV liga: GKS Bełchatów wraca do gry!
Autor: GKS Bełchatów

Ważny moment dla wszystkich fanów "Brunatnych". W najbliższą sobotę, 6 sierpnia piłkarze GKS-u Bełchatów rozpoczynają sezon w rozgrywkach IV ligi łódzkiej. Przy Sportowej zmierzą się ze Skalnikiem Sulejów. Początek meczu o godz. 18.

już w najbliższą sobotę nowa drużyna GKS Bełchatów wraca do gry. Jest to możliwe dzięki pracy oraz zaangażowaniu wielu osób i podmiotów, których wspólny wysiłek zaowocował wydaniem przez Łódzki Związek Piłki Nożnej zgody na występy drużyny seniorów w rozgrywkach Betcris IV ligi. Jeszcze przed ogłoszeniem tej decyzji,rozpoczął się mozolny proces budowy pionu organizacyjno-sportowego klubu od podstaw.

Zaczynamy od IV ligi, ale zaczynamy z ludźmi, którym dobro GKS-u Bełchatów leży na sercu (...) Wierzymy, że wspólnie napiszemy nowe karty biało-zielono-czarnej historii. Bądźcie z nami! – apelował do sympatyków GKS-u Prezes Szymon Serwa, w komunikacie opublikowanym na portalach społecznościowych.

Nowa drużyna pod wodzą Bogdana Jóźwiaka ma za sobą sporo meczów sparingowych w okresie przygotowawczym. Pierwszym rywalem była trzecioligowa BrońRadom. Spotkanie zakończyło się remisem 3:3. Kolejne sparingi z ŁKS Łagów (0:1), Borutą Zgierz (3:2), Omegą Kleszczów (1:1), Orkanem Buczek (2:1), Pelikanem Łowicz (1:0) i Ursusem Warszawa (0:1) wykrystalizowały grupę piłkarzy, którzy będą reprezentować barwy GKS-u w nadchodzącym sezonie. Wśród zawodników, którzy związali się z klubem są takie nazwiska jak, m.in.: Łukasz Wroński, Artur Golański, Mikołaj Bociek czy wspomniani wyżej Bartosiak i Szymorek. Kadra zespołuoparta jest również na ośmiu młodzieżowcach, piłkarsko wychowywanych w Akademii GKS Bełchatów. 

Dla mnie to miejsce jest szczególnie ważne, ponieważ tutaj rozpoczęła się moja przygoda z piłką. Przyszedłem aby pomóc miastu, w którym się wychowałem oraz klubowi, w którym się nauczyłem grać – podkreśla Miłosz Nowak, 21-letni pomocnik, wychowanek klubu.

Zaczynamy od zera, ale wszyscy w klubie staramy się organizacyjnie i sportowo podołać oczekiwaniom. Moją rolą, podobnie jak innych doświadczonych zawodników, będzie wprowadzenie młodych chłopaków do drużyny. Wszyscy mamy nadzieję, że za tym pójdą również dobre wyniki - podkreśla inny, znacznie bardziej doświadczony piłkarz z „DNA GKS-u”, Łukasz Wroński.  

Na drodze "Brunatnych" w czwartoligowej batalii sezonu 2022/23 stanie 19 zespołów, w tym m.in. Widzew II Łódź, RKS Radomsko, Ceramika Opoczno czy Polonia Piotrków Trybunalski.

Pierwszym rywalem, na Stadionie Miejskim w Bełchatowie, będzie Skalnik Sulejów, ósma drużyna poprzedniego sezonu. Początek meczu o godz. 18.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Sonda
Często chodzisz do klubów?
Czesław Michniewicz strasznie chudnie! Imponująca metamorfoza
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE