Dzieci i młodzież z Bełchatowa pobiegły dla Niepodległej [AUDIO]

2022-11-16 15:07
Dzieci i młodzież z Bełchatowa pobiegły dla Niepodległej [AUDIO]
Autor: RR

Biegiem uczcili kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Ponad 300 uczniów z Bełchatowa i okolic wzięło udział w dorocznym Biegu Niepodległości w samym centrum miasta. Była to już 19. edycja tego wydarzenia.

Celem organizacji Bełchatowskiego Biegu Niepodległości było upamiętnienie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a także popularyzację biegów wśród dzieci i młodzieży. W ten sposób uczniowie ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu miasta i gminy Bełchatów, a także mieszkańcy mogli na sportowo uczcić pamięć o wydarzeniach z 11 listopada 1918 roku.

Zmagania, jak co roku, były prowadzone w parku na błoniach Muzeum Regionalnego przy ul. Rodziny Hellwigów 11 w Bełchatowie. Tym razem w zawodach wzięło udział ponad 300 uczestników. 

- Oprócz tego, że dobrze się bawimy i rywalizujemy, to jeszcze staramy się edukować uczniów, dlatego co roku przypominamy im o tym ważnym wydarzeniu - mówi Agnieszka Morawiec z Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego. A uczestnicy tego biegu niewątpliwie są pojętnymi uczniami. 

Więcej w materiale Radia Eska Bełchatów: 

19. Bieg Niepodległości w Bełchatowie. Posłuchaj wypowiedzi uczestników

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z twojej okolicy!

Sonda
Korzystasz z promocji na Black Friday lub Cyber Monday?
Królicza mama z szóstką dzieci została porzucona i szuka nowego domu
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE