Stadion przy W69 w Zielonej Górze

i

Autor: Damian Grabski, http://zuzel.falubaz.com/

Żużel. Stadion przy W69 się zmieni? Znamy szczegóły

2023-02-13 13:52

O nowym stadionie żużlowym przy W69 od kilku lat marzą kibicie Stelemet Falubaz Zielona Góra. I ono może się niedługo spełnić. Na naszym portalu informowaliśmy już o wykonanych modernizacjach przy stadionie. Czas na kolejne.

Stadion przy W69 doczeka się remontu

Zielona Góra bardzo aktywnie wspiera zielonogórskich żużlowców. Stadion przy W69 doczekał się już odwodnienia liniowego czy też wymiany oświetlenia. To dopiero początek zmian. Jak poinformował portal WP Sportowefakty niebawem ma pojawić się ostateczny projekt gruntownej przebudowy tego obiektu.

Umowa z biurem projektowym została podpisana już jakiś czas temu i niedługo powinniśmy zobaczyć szczegółowy plan przebudowy stadionu w Zielonej Górze. Po tym remoncie stadion będzie spełniał najbardziej restrykcyjne wymagania PGE Ekstraligi - przyznaje na łamach portalu WP Sportowefakty, prezydent Zielonej Góry, Janusz Kubicki.

Jak czytamy dalej w komunikacie zielonogórski stadion żużlowy po remoncie ma mieć nowy park maszyn, trybuny oraz zadaszenie na drugim łuku trybun. Na to wszystko jednak jeszcze chwilę trzeba poczekać. Nie została jeszcze podana data przedstawienia projektu stadionu.

Wydatki Zielonej Góry na żużel. Te kwoty mówią wszystko

Jak podaje dalej WP Sportowefakty Samorząd Zielonej Góry w ostatnim czasie na wydatki związane z Stelmet Falubazem Zielona Góra przeznaczył blisko 10 milionów złotych. Miasto jest współwłaścicielem klubu. Co za tym idzie zależy mu na dobrych wynikach zespołu w nadchodzących sezonach. Na pierwszym planie jest oczywiście powrót Falubazu do PGE Ekstraligi oraz walka o mistrzostwo Polski.

Kiedy rozpocznie się remont stadionu żużlowego w Zielonej Górze?

Data rozpoczęcia remontu stadionu przy W69 nie jest jeszcze znana. Nieoficjalnie mówi się o rozpoczęciu prac po tegorocznym sezonie, jednak na dokładną i oficjalną datę kibice muszą jeszcze poczekać. O dalszych aktualizacjach w tym temacie poinformujemy na naszym portalu.

Sonda
Czy Falubaz ma szansę na awans do PGE Ekstraligi?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE