Falubaz maskotka

i

Autor: pixabay.com

ZKŻ SSA: Zdajemy sobie sprawę, że nie możemy stracić tej nazwy

2023-01-27 14:59

Wciąż trwa zamieszanie wokół nazwy zielonogórskiego klubu Żużlowego. W środę, 25 stycznia Trybuła Sprawiedliwości UE podjął decyzję, ze klub żużlowy z Zielonej Góry nie może używać nazwy Falubaz. W piątkowe popołudnie klub wystosował oświadczenie tej sprawie.

Falubaz to historyczna nazwa klubu żużlowego, symbol przywiązania do drużyny dla wielu naszych kibiców.

W tej chwili prawnicy ZKŻ SSA dokładnie analizują treść orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości UE. Zdajemy sobie sprawę, że nie możemy stracić tej nazwy, dlatego cieszy nas fakt, że senator Robert Dowhan, jeden z właścicieli spółki, jest gotowy do rozmów z Falubaz S.A. "Jeżeli będzie trzeba, jestem gotowy do pomocy przy negocjacjach z przedsiębiorstwem, bo uważam, że im też nie zależy, aby sportowy Falubaz przestał istnieć" - zadeklarował.

W miarę możliwości wkrótce pojawią się informacje o dalszych działaniach, dotyczących stosowania nazwy "Falubaz" przez klub żużlowy.

W tym momencie to jedyny komunikat ZKŻ SSA w przedmiotowej sprawie.

Spór o nazwę jednego z najpopularniejszych klubów żużlowych rozpoczął się w 2015 roku. Przedstawiciele klubu żużlowego Falubaz uzyskali w Alicante na własność prawa do używania nazwy Falubaz w zakresie sportu, marketingu oraz organizacji imprez. Ta decyzja nie spodobała się spółce Falubaz S.A., która od lat zajmuje się produkcją maszyn włókienniczych, która w latach od 1961 do 1991 spółka wspierała klub żużlowy. Spółka Falubaz S.A. wystąpiła do urzędu w Alicante o unieważnienie znaku towarowego, którzy został udzielony klubowi. Natomiast Urząd Unii Europejskiej do spraw Własności intelektualnej aż dwa razy przyznał im rację. Sprawa trafiła do kolejnej instancji odwoławczej.

Sonda
Czy klub żużlowy z Zielonej Góry powinien zachować nazwę "Falubaz"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE