Fake News

i

Autor: Pixabay

Zielonogórska Policja: Nie powielajmy niesprawdzonych informacji

2022-11-24 14:15

Od 22 listopada (wtorek) do zielonogórskich policjantów dotarły informacje o białym busie. Z doniesień mężczyzna/mężczyźni, którzy byli w aucie mieli pojawić się pod jedną ze szkół i zaczepiać dzieci. Policja nie może potwierdzić tego zdarzenia. Apeluje do internautów o niepowielanie niesprawdzonych informacji.

Uważajmy na fałszywe informacje. Policja nie potwierdza zdarzenia

Od wtorku (22 listopada) na wielu zielonogórskich grupach na Facebooku oraz innych mediach społecznościowych pojawiły się informacje o białym busie. W nim miał być rzekomo mężczyzna lub mężczyźni, który mieli pojawić się pod jedną ze szkół. Osoby miały zaczepiać dzieci. Policja nie potwierdza do tej pory tego zdarzenia.

- Zielonogórscy policjanci otrzymali taką informację i jak zawsze w takich przypadkach traktują zgłoszenie z należytą starannością. Na miejsce zostały skierowane patrole umundurowane i służby kryminalne - czytamy na stronie internetowej KMP Zielona Góra.

Zielonogórska Policja apeluje o niepowielanie niesprawdzonych informacji

Pojawiająca się nieprawdziwa informacja ma jedynie na celu wywołanie strachu i niepokoju społecznego. Dlatego tak ważne jest, aby sprawdzać informacje oraz ich źródła przed podaniem ich dalej.

- Prosimy zarówno media jak i osoby prywatne o nierozpowszechnianie fałszywych i niesprawdzonych informacji służących jedynie wzbudzaniu niepotrzebnego niepokoju. Sprawdzajmy źródła informacji, które czytamy w Internecie - wskazuje KMP Zielona Góra.

Pamiętajmy o ostrożności w Internecie

Nie każda informacja w Internecie jest prawdziwa. Zwracajmy uwagę na to co czytamy i weryfikujmy te treści. Powielanie fake newsów, czyli w skrócie nieprawdziwych informacji, może prowadzić do wywołania określonych zachowań, które wcale nie leżą w naszej gestii. To narzędzie może być wykorzystywane celowo do wprowadzenia niepokoju i negatywnych emocji wśród użytkowników sieci.