Zielona Góra: Policja apeluje. Poszukiwany jest mężczyzna, który okradł kobietę

2022-11-24 13:07

3 października 2022 roku (wtorek) w bloku, w Zielonej Górze doszło do wyłudzenia pieniędzy przez oszusta podającego się za policjanta. Poszkodowana kobieta chciała pomóc córce, która rzekomo miała wypadek. Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze apeluje o pomoc w poszukiwaniu mężczyzny. Zapoznajcie się z naszą galerią zdjęć oraz wideo.

Wyłudzenie pieniędzy "na policjanta"

Do oszustwa doszło 3 października 2022 roku w bloku przy ulicy Wyszyńskiego 15 w Zielonej Górze. Mężczyzna odebrał pieniądze wyłudzone od oszusta, który podawał się za policjanta. Kobieta, która przekazała pieniądze otrzymała błędne informacje o wypadku córki.

- Pokrzywdzona przestępstwem mieszkanka odebrała telefon od oszusta podającego się za policjanta. Oszust informował pokrzywdzoną o wypadku córki i konieczności wpłacenia „kaucji” żeby córka nie miała kłopotów. Po pieniądze zgłosił się mężczyzna widoczny na zapisach monitoringu w bloku pokrzywdzonej. Oszukana zielonogórzanka oddała mężczyźnie widocznemu na nagraniu 13.000 złotych - podaje Komenda Miejska Policji Zielona Góra.

Wydział Dochodzeniowo-Śledczy Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze prowadzi dochodzenie w celu ustalenia kim jest mężczyzna, który odebrał pieniądze. Sprawdźcie galerię zdjęć oraz nagranie z monitoringu. Możliwe, że rozpoznacie tego mężczyznę.

Upublicznienie wizerunku podejrzanego mężczyzny

Jak podaje KMP Zielona Góra decyzją Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze wizerunek podejrzanego o oszustwo zostało upublicznione.

Rozpoznajesz mężczyznę? To tu możesz to zgłosić

Wszyscy, którzy rozpoznają mężczyznę widocznego na zdjęciach oraz wideo proszone są o kontakt osobisty z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. Wydział znajduje się przy ulicy Partyzantów 40. Kontakt telefoniczny możliwy jest pod numerami: 47 7952139, 47 7952150 lub z dyżurnym jednostki pod numerem 47 7952411. Bądź kontakt mailowy: sekretariat.doch.kmp_zgora@go.policja.gov.pl.

Odebrał pieniądze wyłudzone przez oszusta. Poznajesz tego mężczyznę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają