Zielona Góra: Policja apeluje. Poszukiwany jest mężczyzna, który okradł kobietę

2022-11-24 13:07

3 października 2022 roku (wtorek) w bloku, w Zielonej Górze doszło do wyłudzenia pieniędzy przez oszusta podającego się za policjanta. Poszkodowana kobieta chciała pomóc córce, która rzekomo miała wypadek. Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze apeluje o pomoc w poszukiwaniu mężczyzny. Zapoznajcie się z naszą galerią zdjęć oraz wideo.

Wyłudzenie pieniędzy "na policjanta"

Do oszustwa doszło 3 października 2022 roku w bloku przy ulicy Wyszyńskiego 15 w Zielonej Górze. Mężczyzna odebrał pieniądze wyłudzone od oszusta, który podawał się za policjanta. Kobieta, która przekazała pieniądze otrzymała błędne informacje o wypadku córki.

- Pokrzywdzona przestępstwem mieszkanka odebrała telefon od oszusta podającego się za policjanta. Oszust informował pokrzywdzoną o wypadku córki i konieczności wpłacenia „kaucji” żeby córka nie miała kłopotów. Po pieniądze zgłosił się mężczyzna widoczny na zapisach monitoringu w bloku pokrzywdzonej. Oszukana zielonogórzanka oddała mężczyźnie widocznemu na nagraniu 13.000 złotych - podaje Komenda Miejska Policji Zielona Góra.

Wydział Dochodzeniowo-Śledczy Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze prowadzi dochodzenie w celu ustalenia kim jest mężczyzna, który odebrał pieniądze. Sprawdźcie galerię zdjęć oraz nagranie z monitoringu. Możliwe, że rozpoznacie tego mężczyznę.

Upublicznienie wizerunku podejrzanego mężczyzny

Jak podaje KMP Zielona Góra decyzją Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze wizerunek podejrzanego o oszustwo zostało upublicznione.

Rozpoznajesz mężczyznę? To tu możesz to zgłosić

Wszyscy, którzy rozpoznają mężczyznę widocznego na zdjęciach oraz wideo proszone są o kontakt osobisty z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. Wydział znajduje się przy ulicy Partyzantów 40. Kontakt telefoniczny możliwy jest pod numerami: 47 7952139, 47 7952150 lub z dyżurnym jednostki pod numerem 47 7952411. Bądź kontakt mailowy: [email protected].

Odebrał pieniądze wyłudzone przez oszusta. Poznajesz tego mężczyznę?