Gest solidarności z Ukrainą w Zielonej Górze

i

Autor: facebook.com/lubuskiepl

Zielona Góra: Zapalono płomień solidarności w rocznicę wybuchu wojny na Ukrainie

2023-02-24 16:14

W nocy z czwartku na piątek zapłonął Płomień solidarności z Ukrainą na placu Bohaterów w Zielonej Górze. Ma to związek z rocznicą wybuchu wojny u naszych wschodnich sąsiadów.

Płomień solidarności z Ukrainą w Zielonej Górze

Dziś tuż po 4.00 na pl. Bohaterów w Zielonej Górze zapłonął Płomień solidarności z Ukrainą. Wydarzenie w rocznicę rosyjskiej agresji na Ukrainę zorganizował Komitet Obrony Demokracji Zielona Góra. Wśród zebranych byli też Ukraińcy.

Jak wiemy, godzina 4 nad ranem nie jest przypadkowa. To właśnie wtedy spadły pierwsze rakiety i bomby na Ukrainę. To symboliczny czas.

Kolejne dziś związane z rocznicą wydarzenie, organizowane przez KOD Zielona Góra, to pikieta pod hasłem „1. rocznica napaści Rosji na Ukrainę” o godz. 18.00 przed Lubuskim Teatrem. Wydarzenie to objęte zostało patronatem honorowym przez Marszałek Elżbieta Anna Polak. - Nasza pomoc będzie trwała tak długo, jak będzie ona potrzebna – powiedziała marszałek Elżbieta Anna Polak w pierwszą rocznicą ataku Rosji na Ukrainę.

Sonda
Czy pomogłaś/eś w jakikolwiek sposób Ukraińcom?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE