Koncert w Filharmonii Zielonogórskiej

i

Autor: Zdzisław Haczek/Lubuskie.pl

Solidarni z Ukrainą. Wyjątkowy koncert w Filharmonii Zielonogórskiej w rocznicę wybuchu ataku Rosji na Ukrainę

2023-02-23 9:28

24 lutego, w piątek będzie obchodzona pierwsza rocznica wybuchu wojny na Ukrainy. Z tej okazji odbędzie się wyjątkowy koncert w Filharmonii Zielonogórskiej pt. "Solidarni z Ukrainą". Poniżej znajdziecie program koncertu.

Solidarni z Ukrainą - koncert w Filharmonii

W piątek, 24 lutego 2023 r., o godz. 19:00 w Filharmonii Zielonogórskiej odbędzie się wyjątkowe muzyczne wydarzenie. W pierwszą rocznicę wybuchu wojny na Ukrainy, artyści zagrają koncert symfoniczny - Solidarni z Ukrainą. Orkiestrą Filharmonii Zielonogórskiej będzie dyrygował Rafał Kłoczko, dyrektor FZ. Solistą przy fortepianie będzie Tymoteusz Bies, a wydarzenie poprowadzi Sławomir Kozłowski. W programie zaplanowano:

  • Piéta. Na zgliszczach Warszawy Ludomira Różyckiego
  • Koncert e-moll Fryderyka Chopina, w instrumentacji Adama Münchheimera
  • II Symfonia E-dur op. 16 Łewa Rewuckiego

Bilety są do zakupienia na tej stronie internetowej. Dla tych, którym nie udało się zakupić biletów mamy dobrą wiadomość! Wydarzenie po raz pierwszy będzie transmitowało Polskie Radio Chopin. Retransmisja koncertu odbędzie się 1 marca pierwszej części koncertu w Programie 1 Polskiego Radia.

Chopin w nowej aranżacji

Po raz pierwszy obecni w Filharmonii Zielonogórskiej usłyszą muzykę Chopina w takiej aranżacji. Jak informuje sama placówka odnośnie tego wydarzenia na stronie "dzięki zachowanym w Warszawskim Towarzystwie Muzycznym materiałom orkiestrowym udało się zrekonstruować partyturę przez co będzie można usłyszeć po raz pierwszy po ponad 130 latach nieznaną współczesnemu słuchaczowi wersję chopinowskiego arcydzieła w instrumentacji Münchheimera".

Przy fortepianie Tymoteusz Bies. Kim jest pianista?

Tymoteusz Bies jest pianistą, kompozytorem oraz producentem muzycznym. Urodził się i mieszka w Mikołowie. Uczęszczał do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Katowicach. Następnie podjął studia w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Od 2020 r. pracuje na stanowisku asystenta w Katedrze Fortepianu w macierzystej uczelni. Utalentowany Tymoteusz Bies jest laureatem licznych konkursów oraz festiwali muzycznych. Brał udział w m.in. Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina. Zwyciężył w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Karola Szymanowskiego w kategorii fortepianowej.

Sonda
Czy byłeś kiedykolwiek na koncercie w Filharmonii?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE