Syrena alarmowa

i

Autor: UM Szczecin

Będzie głośno

Zielona Góra: Głośna próba syren alarmowych. Dlaczego wyją syreny alarmowe?

2023-03-23 11:18

Już niebawem na terenie naszego miasta odbędzie się głośna próba syren alarmowych. Uprzedzamy o tym, by pamiętać, że jest to jedynie próba. Kiedy i o której godzinie odbędzie się próba alarmowa?

Dlaczego wyją syreny alarmowe 23.03.2023 w Zielonej Górze?

W czwartek, 23 marca, na terenie całej Zielonej Góry zawyją syreny alarmowe. Jest to tylko sygnał treningowo-szkoleniowy, mający na celu sprawdzenie stanu technicznego systemu ostrzegania i alarmowania oraz zapoznanie ludności z sygnałami Obrony Cywilnej. Od godziny 12:00 do 12:30 zawyją syreny alarmowe.

Syreny alarmowe 23.03.2023 r. Czy jest się czego obawiać?

23 marca 2023, w czwartek zawyją w Zielonej Górze syreny alarmowe. Najpierw słychać będzie modulowany dźwięk trwający trzy minuty. Kolejno będzie słychać ciągły dźwięk również przez trzy minuty. Prawidłowe działanie syren alarmowych jest niezwykle ważne w każdym mieście. To one informują mieszkańców o ewentualnym możliwym zagrożeniu. Wycie syren alarmowych jest łącznością pomiędzy służbami, a mieszkańcami. Na przykład wycie syren może ostrzegać przed klęską żywiołową lub groźnym skażeniem. Tym razem są to jedynie próby.

Sonda
Czy słyszałeś kiedyś dźwięk syren alarmowych?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE