Zakład Gospodarki Komunalnej w Zielonej Górze apeluje o ograniczenie remontów

2020-04-20 8:16
wysypisko
Autor: pixabay.com

Śmieci coraz więcej, a w związku z pandemią koronawirusa zaczynają się one piętrzyć przy miejskich pergolach. Dotyczy to w szczególności dużych gabarytów. Więcej w artykule.

Izolacja w domach sprawia, że wielu mieszkańców decyduje się na wykonywanie remontów. To sprawia, że przy miejskich pergolach śmietnikowych pojawia się coraz więcej dużych gabarytów, takich jak meble, dlatego zielonogórski Zakładki Gospodarki Komunalnej apeluje o ograniczenie remontów.

Mieszkańcy w obecnej sytuacji pozbywają się starych mebli, urządzeń, oczywiście Zakład Gospodarki Komunalnej zabiera te odpady w miarę swoich możliwości. Jednak wciąż jest ich wiele. 

Mówi Grzegorz Nowiński z ZGK. Mimo obecnej sytuacji w mieście jest coraz mniej dzikich wysypisk.

W porównaniu do zeszłego roku pozytywnym zjawiskiem jest to, że na terenach miejskich dzikich wysypisk jest coraz mniej. Mam nadzieję, że ta tendecja się utrzyma. 

Dodaje Nowiński. W czasie pandemii warto pamiętać o konieczności segregacji odpadów, a dotyczy to również maseczek i rękawiczek ochronnych.
 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE