WOSIR poszukuje ratowników wodnych. Będą kursy!

2021-04-15 9:10
pływanie
Autor: pixabay.com

Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie przygotowuje się do sezonu i poszukuje ratowników na pływalnie. Z ich brakiem boryka się już od dwóch lat. Rozwiązaniem problemu ma być organizacja kursów z zakresu ratownictwa wodnego. Więcej w artykule.

Ratownicy wodni na wagę złota! Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie poszukuje wykwalifikowanych ratowników. Problemy z ich znalezieniem pojawiają się już od dwóch lat. Rozwiązaniem problemu ma być organizacja kursów z zakresu ratownictwa wodnego.

Zielonogórskie bachusiki

Będziemy organizować kurs z zakresu ratownictwa wodnego, jak i kurs kwalifikowana pierwsza pomoc. Całość odbędzie się pod koniec kwietnia. Teraz ustalamy szczegóły. 

Mówi Anna Sulima-Jagiełowicz z WOSiR-u. Kursy będą składać się z dwóch części.

Będą to zajęcia zarówno teoretyczne, jak i praktyczne. Pierwsze będą odbywały się zdalnie, natomiast praktyka oczywiście na pływalni. 

Dodaje Sulima-Jagiełowicz. W kursach będzie mogła uczestniczyć każda chętna osoba. WOSIR poszukuje 15 ratowników na okres letni. Jeżeli planów nie pokrzyżują obostrzenia związane z pandemią, to odkryta pływalnia ma rozpocząć działalność już w czerwcu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany