W województwie lubuskim znajduje się siedemnaście punktów pobrań

2020-10-28 8:23
wymaz
Autor: pixabay.com

Siedemnaście punktów pobrań wymazów do badań na koronawirusa w województwie lubuskim! Docelowo mają one pojawić się w każdym powiecie. Więcej w artykule.

W województwie lubuskim niemal w każdym powiecie znajduje się punkt pobrań dla osób z podejrzeniem koronawirusa. Łącznie punktów jest siedemnaście, a dwa z nich mieszczą się w Zielonej Górze. 

W Zielonej Górze jeden z pobrań znajduje się przy Szpitalu Uniwersyteckim jest dostępny w godzinach od 10 do 14. Drugi punkt jest zlokalizowany przy CRS i pracuje w tych samych godzinach. Punkty działają siedem dni w tygodniu. 

Mówi Joanna Branicka, rzeczniczka lubuskiego oddziału NFZ w Zielonej Górze. Do punktu pobrań należy pojechać własnym transportem.

Z punktów pobrań mogą skorzystać pacjenci, którzy otrzymali zlecenie od lekarza rodzinnego. Na wymaz należy udać się własnym transportem. Jeżeli pacjent nie ma takiej możliwości, powinien to zgłosić lekarzowi, a następnie zostanie do niego wysłana tzw. wymazówka. 

Dodaje Branicka. W takiej sytuacji wymaz jest pobierany w miejscu zamieszkania konkretnej osoby.

ESKA XD #006
Sonda
Czy rząd powinien wprowadzić obostrzenia na 1 listopada?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany