Twoja krew może uratować życie! Akcja krwiodawcza pod Urzędem Marszałkowskim

2021-07-21 7:20
krew
Autor: pixabay.com

Podziel się życiodajnym płynem. Już dziś pod Urzędem Marszałkowskim w Zielonej Górze zaparkuje krwiobus. Więcej w artykule.

Dziś przed Urzędem Marszałkowskim stanie krwiobus. To już tradycja w lipcu, ponieważ to właśnie latem jest potrzebna szczególnie. A to z powodu sezonu urlopowego, kiedy wielu krwiodawców wyjeżdża na wakacje, a w szpitalach występują niedobory. 

Krwiobus stanie na parkingu przed Urzędem Marszałkowskim. Krew będzie można oddawać w godzinach od 9 do 13. Pojawi się też wakacyjna strefa relaksu dla krwiodawców - z leżakami, zimną wodą do picia w miłej atmosferze ale z zachowaniem sanitarnego reżimu.

Przed pobraniem krwi każdy dawca przejdzie badania i konsultacje lekarskie. Po oddaniu krwi dawcy otrzymają od stacji krwiodawstwa paczkę energetyczną (tzw. ekwiwalent kaloryczny) – 10 czekolad, słodki napój oraz specjalny prezent od marszałkowskiej ekipy – pomidory – cenne źródło potasu i witamin!

Średniowieczna kolczuga znaleziona koło Krosna Odrzańskiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE