To szansa na zdobycie nowych kwalifikacji i zyskanie zatrudnienia! [AUDIO]

2020-09-22 8:18
praca
Autor: pixabay.com

​Warsztaty, kursy i szkolenia dla bezrobotnych lubuszan. To w ramach projektu „Lepsze jutro 2” - a wszystko po to, by zaktywizować osoby bezrobotne i pomóc im w wejściu oraz powrocie na rynek pracy. Projekt jest realizowany przez Centrum Integracji Społecznej w Zielonej Górze. Rekrutacja do programu rusza w październiku. Więcej w artykule.

​Projekt "Lepsze jutro 2" jest realizowany od 2018 roku. W ramach niego na terenie Zielonej Góry odbywają się szkolenia, warsztaty oraz rozmowy z doradcami zawodowymi i psychologami. Osoby długotrwale bezrobotne w ten sposób mogą zdobyć dodatkowe kwalifikacje i zmienić swoje życie. Już w październiku rusza nabór do nowej edycji projektu.

U nas uczestnicy przez sześć miesięcy otrzymują wsparcie w postaci kursów zawodowych w specjalnościach robotnik gospodarczy, pracownik sklepowy, opiekun środowiskowy oraz pracownik budowlany. Przez ten półroczny okres pobytu kursanci realizują również zajęcia społeczne.

Mówi Katarzyna Amrogowicz z Centrum Integracji Społecznej. W tym roku w projekcie weźmie udział zaledwie 15 osób z powodu ograniczeń związanych z pandemią.

Od 2018 roku skorzystało z naszej pomocy 160 osób. W chwili obecnej 28 osób w Centrum Integracji Społecznej wciąż realizuje program.

Dodaje Amrogowicz. Uczestnikiem projektu „Lepsze jutro 2” może zostać każda osoba bezrobotna do sześćdziesiątego roku życia.​ Nabór rusza w październiku.

SMOKE UNITY - trening drifterów na lotnisku w Broczynie
Katarzyna Amrogowicz z Centrum Integracji Społecznej mówi o projekcie Lepsze jutro 2