Kulinaria

To czwarty taki lokal w Polsce. Czym wyróżnia się Kozlovna Przy Ratuszu w Zielonej Górze? [zdjęcia]

Od kilku miesięcy na zielonogórskim deptaku działa nowa restauracja. To nowość dla mieszkańców Zielonej Góry, bo wcześniej znali to miejsce jedynie z zakupów odzieży. Sprawdziliśmy jak lokal wygląda w środku. Co ciekawego czeka na klientów Kozlovnej Przy Ratuszu? W Zielonej Górze działa czwarty lokal znanej sieci w Polsce.

Kozlovna Przy Ratuszu w Zielonej Górze. To czwarty taki lokal w Polsce

Otwarcie Kozlovnej Przy Ratuszu w Zielonej Górze odbyło się 10 listopada 2023 r. To właśnie wtedy pojawiła się rekordowa liczba zielonogórzan i turystów. W lokalu zmieściło się blisko 160 klientów! To prawdziwie imponujący wynik, ponieważ na co dzień restauracja jest przygotowana na obsłużenie ok. 84 - 87 klientów naraz. A niebawem pojawi się także ogródek. Przypomnijmy, że poprzednio w tym miejscu przez wiele lat był sklep z odzieżą. Z dawnych regałów sklepowych zostało już jedynie wspomnienie, a w ich miejsce pojawiły się stoliki i nawet motor! Można także podziwiać posąg Oldy - kozła, który pojawia się praktycznie w każdej Kozlovni. Odwiedziliśmy to miejsce kilka miesięcy od otwarcia. Co wyróżnia Kozlovną na tle innych na mapie zielonogórskiej gastronomii? Tego dowiecie się z naszego materiału. W naszej galerii znajdziecie zdjęcia z tego lokalu.

Tak wygląda najbardziej kontrowersyjna restauracja w Warszawie. Byliśmy w Madonnie

Gdzie znajdują się restauracje Kozlovna? Przypomnijmy, że jest to sieć czeskiej franczyzy i łączy w sobie czeskie piwo z pysznym jedzeniem. Dodatkowym plusem tego miejsca jest fakt, że możecie odwiedzić je ze swoim pupilem. A obsługa przygotuje dla niego wodę.

Lokale Kozlovna w Polsce

  • Gdańsk (lokal zamknięty na stałe)
  • Inowrocław
  • Rzeszów
  • Warszawa
  • Zielona Góra

Kozlovna Przy Ratuszu przyciąga klientów

Dobra lokalizacja, wnętrze i przede wszystkim ciekawe menu, to z pewnością kilka przykładów, dla których warto odwiedzić Kozlovną Przy Ratuszu w Zielonej Górze. Zapytaliśmy szefa kuchni co warto tutaj zjeść i co chętnie zamawiają klienci?

- Klienci chętnie jedzą nasze burgery. W menu mamy także inne propozycje jak np. sałatkę Cezar. Nasze mięso przygotowujemy w specjalny sposób, czyli do smażenia używamy grilla opalanego węglem drzewnym, który podkreśla smak mięsa. Mamy też coś dla smakoszy słodkości. Nasze menu zmienia się co ok. 2 miesiące, więc nasi klienci mogą regularnie próbować nowych dań - powiedział dla Eska Zielona Góra News, Rahib Bairam szef kuchni Kozlovna Przy Ratuszu.

Jaki jest zamysł tego miejsca?

Kozlovna jest to przede wszystkim miejsce do spotkań. Można tutaj przyjść posiedzieć i wypić dobre piwo, i zjeść dobre jedzenie. Przez chwilę zapomnieć o tym co się dzieje dookoła. Czy masz zły humor czy dobry to możesz śmiało przyjść do nas - powiedział dla Eska Zielona Góra News, Patryk Prusinowski menadżer Kozlovnej Przy Ratuszu.

Tu wypijesz jedyne takie piwo w Zielonej Górze

W menu Kozlovnej Przy Ratuszu nie znajdziecie czeskich dań, ale za to piwo już tak. Dlaczego piwo w Kozlovnej jest wyjątkowe? O tym opowiedział nam menadżer.

Dlaczego piwo jest u nas wyjątkowe? Z wielu względów. Po pierwsze wyjątkowa atmosfera, wyjątkowe jedzenie i obsługa. Piwo u nas dostaniecie w schłodzonych wcześniej kuflach, które odpoczywają w temperaturze 4 stopni Celsjusza. Dodatkowo piwo w naszym lokalu jest podwójnie chłodzone, to znaczy nie dość, że sama rurka jest schłodzona to dodatkowo kegi są wcześniej chłodzone. Zawsze trzymamy je w specjalnych lodówkach - powiedział dla Eska Zielona Góra News, Patryk Prusinowski menadżer Kozlovnej Przy Ratuszu.

Kozlovna Przy Ratuszu w Zielonej Górze. To czwarty lokal znanej sieci w Polsce. Zobacz jak wygląda w środku!

Sonda
Lubisz piwo?