Tafle lodu niebezpieczne dla kierowców i pieszych

2022-01-14 7:30
lod
Autor: pexels.com

​Tafle lodu spadające z samochodów ciężarowych zagrożeniem na zielonogórskich drogach. Wraz z minusowymi temperaturami w regionie do policjantów zaczęły napływać zgłoszenia o niebezpiecznych sytuacjach.

Funkcjonariusze apelują więc o ostrożność, bo taka tafla spadająca z naczepy może być przyczyną wypadku.

Tafla lodu może uderzyć w samochód, może doprowadzić do kolizji lub wypadku, a jeszcze bardziej niebezpieczne jest to, kiedy taka tafla spadnie na osobę pieszą. Może to zakończyć się bardzo groźnym wypadkiem i nieszczęśliwym zdarzeniem.

Mówi Małgorzata Barska z zielonogórskiej policji i dodaje, że obowiązkiem kierowcy jest właściwe przygotowanie pojazdu do jazdy.

Kierowca samochodu ciężarowego czy dostawczego, przed wyruszeniem w trasę powinien usunąć lód z dachu samochodu czy naczepy. Jeżeli patrol policji zatrzyma kierowcę i okaże się, że samochód nie jest właściwie przygotowany do jazdy, taki kierujący może dostać mandat karny w wysokości do 5 tysięcy złotych.

Z kolei jeżeli spadająca tafla lodu będzie przyczyną wypadku - kierującemu mogą grozić nawet trzy lata więzienia.

Psychotest. Czy jesteś zazdrosna/zazdrosny?

Pytanie 1 z 7
Jak często kłócisz się z partnerem/partnerką o inne osoby?
Rewitalizacja Parku w Zatoniu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE