Czy szkoły są przygotowane na ostatnie tygodnie roku szkolnego?

2021-06-09 22:16
Szkoła
Autor: pixabay.com

Ostatnie tygodnie roku szkolnego zielonogórscy uczniowie spędzą na powrót w murach szkoły. Czy to bezpieczne?

Młodzi zielonogórzanie wrócili do nauki stacjonarnej. Szefowa lubuskich struktur Związku Nauczycielstwa Polskiego Bożena Mania mówi, że szkoły są przygotowane do pracy w reżimie sanitarnym:

Są dozowniki z płynem dezynfekującym, chusteczki. Układ w klasach pozwala na utrzymanie bezpiecznego dystansu. Myślę, że starsze klasy już rozumieją słuszność tego elementu dystansu i starczy już powtarzania, uczenia o tym, bo wiedzą, że muszą się kontaktować tak, żeby unikać zagrożenia.

O przestrzeganie zaleceń trudniej w młodszych klasach, ale kontakt z rówieśnikami odgrywa kluczową rolę w poprawie stanu emocjonalnego dzieci zmęczonych izolacją.

Oczywiście też mówią nam dyrektorzy, że w młodszych klasach nie da się dzieci upilnować tak, żeby nie biegały na przerwach między sobą. Ale wydaje się, że mniejszy jest koszt takiego kontaktu niż siedzenia dzieci w domu

- dodaje Mania.

A koniec tego nietypowego roku szkolnego już 25 czerwca.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl !

Które gwiazdy najbardziej schudły albo przytyły do roli? | ESKA XD - Martyna movie #17
Sonda
Polska. Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE