Czy szkoły są przygotowane na ostatnie tygodnie roku szkolnego?

2021-06-09 22:16
Szkoła
Autor: pixabay.com

Ostatnie tygodnie roku szkolnego zielonogórscy uczniowie spędzą na powrót w murach szkoły. Czy to bezpieczne?

Młodzi zielonogórzanie wrócili do nauki stacjonarnej. Szefowa lubuskich struktur Związku Nauczycielstwa Polskiego Bożena Mania mówi, że szkoły są przygotowane do pracy w reżimie sanitarnym:

Są dozowniki z płynem dezynfekującym, chusteczki. Układ w klasach pozwala na utrzymanie bezpiecznego dystansu. Myślę, że starsze klasy już rozumieją słuszność tego elementu dystansu i starczy już powtarzania, uczenia o tym, bo wiedzą, że muszą się kontaktować tak, żeby unikać zagrożenia.

O przestrzeganie zaleceń trudniej w młodszych klasach, ale kontakt z rówieśnikami odgrywa kluczową rolę w poprawie stanu emocjonalnego dzieci zmęczonych izolacją.

Oczywiście też mówią nam dyrektorzy, że w młodszych klasach nie da się dzieci upilnować tak, żeby nie biegały na przerwach między sobą. Ale wydaje się, że mniejszy jest koszt takiego kontaktu niż siedzenia dzieci w domu

- dodaje Mania.

A koniec tego nietypowego roku szkolnego już 25 czerwca.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl !

Które gwiazdy najbardziej schudły albo przytyły do roli? | ESKA XD - Martyna movie #17