Pola walczy o życie. Potrzeba ponad miliona złotych!

2021-06-09 13:39
Pola
Autor: archiwum prywatne rodziny

Zielonogórzanka - Pola Materna choruje na mukowiscydozę. Stan dziewczynki wciąż się pogarsza. Zegar tyka, a potrzeba ogromnych pieniędzy. Więcej w artykule.

Pola urodziła się 6 lat temu. 2 miesiące później rodzice Poli dostali diagnozę, która brzmiała jak wyrok - mukowiscydoza - ciężka choroba płuc. Od tamtej pory trwa walka o każdy oddech i o każdy dzień życia zielonogórzanki.

Pola
Autor: archiwum prywatne rodziny

Płuca Poli są w złym stanie. Na obu są guzy, zalega zagęszczona wydzielina, której nie jest w stanie wykrztusić oraz powstał stan zapalny. Trzustka Poli jest niewydolna, a wątroba stłuszczona. Próby wątrobowe także są podwyższone. Choroba postępuje bardzo szybko i niestety w Polsce nie ma odpowiedniego leczenia dla takich dzieci. Jedyną szansą, która się pojawiła jest terapia genowa, która zostanie przeprowadzona w Stanach Zjednoczonych, a jej koszt to pomad milion złotych. Pola została zakwalifikowana do terapii, która po podaniu komórek daje szansę na zatrzymanie tej wyniszczającej organizm choroby genetycznej.

Pola
Autor: archiwum prywatne rodziny

Pomóc będziemy mogli również w najbliższą niedzielę. W Ogrodzie Botanicznym w Zielonej Górze odbędzie się Festyn dla Poli. Na nim. m.in. malowanie twarzy, dmuchany tor przeszkód, loteria fantowa czy kiermasz ciast. Całość w niedzielę od 12.00 do 16.00.

Pola
Autor: archiwum prywatne rodziny
Super Raport 09.06 (Goście: Aleksander Kwaśniewski - były prezydent RP, Paweł Kukiz - Kukiz'15), Sedno Sprawy: Jarosław Gowin
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE