Policja

i

Autor: GlauchauCity/CC0/pixabay.com

Śmiertelny wypadek w Lubuskim. DK 27 w pobliżu Świdnicy zablokowana

2022-06-16 17:56

W pobliżu Świdnicy, w pow. zielonogórskim jest zablokowana droga krajowa nr 27. Doszło tam w czwartek do śmiertelnego wypadku, w wyniku którego jedna osoba poniosła śmierć – poinformowała Małgorzata Barska z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Do tragedii doszło w czwartek, przed godz. 17 na 57. kilometrze dk 27. To jej odcinek między Zielona Górą a Nowogrodem Bobrzańskim – przekazał zielonogórski oddział GDDKiA. Auto osobowe wypadło tam z drogi i uderzyło w drzewo. Na skutek wypadku, mimo długiej reanimacji zmarł kierujący samochodem. Pasażer został ranny i zabrany przez pogotowie do szpitala. Na miejscu trwa ustalanie dokładnych okoliczności i przebiegu wypadku.

Krzczonów. Mateusz S. Zaginął, strażacy ugasili palącego się busa. W środku ujawnili zwłoki 18 letniego mężczyzny.

Kierowca stracił panowanie przy wyprzedzaniu

- Prawdopodobnie kierujący stracił panowanie nad pojazdem podczas manewru wyprzedzania, zjechał z jezdni na pobocze i uderzył w drzewo – powiedziała PAP Barska.

W związku z blokadą drogi, na czas prowadzonych czynności policjanci wyznaczyli objazdy. W kierunku Zielonej Góry przez Świdnicę i Słone, natomiast w kierunku Nowogrodu Bobrzańskiego gruntową drogą znajdująca się w pobliżu miejsca wypadku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE