Sława: była podstawówka zostanie przebudowana. Umowa podpisana [ZDJĘCIA]

2023-01-18 11:54

11 stycznia 2023r., w środę została podpisana umowa na realizację przebudowy byłej Szkoły Podstawowej w Sławie. Firma, która wykona inwestycję pochodzi z Leszna. Zakres realizacji projektu jest obszerny, poniżej przedstawiamy więcej informacji na temat remontu. Koniecznie sprawdź zdjęcia z wnętrza budynku.

Umowa podpisana na przebudowę podstawówki w Sławie. Ile potrwa ten remont?

11 stycznia 2023 r., w środę, została podpisana umowa na realizację zadania pt. „Przebudowa pomieszczeń byłej Szkoły Podstawowej przy ul. Henryka Pobożnego 6 w Sławie z przeznaczeniem na potrzeby Domu Kultury i Biblioteki Publicznej”. O tym fakcie poinformowano na stronie internetowej gminy Sława. Wykonawcą przetargu jest firma MPROJEKT Sp. z o.o. Sp. k. z Leszna. 13 stycznia 2023 r., w piątek został przekazany wykonawcy budynek byłej szkoły podstawowej.  Remont ma potrwać przez 13. miesięcy.

Koszt realizacji przebudowy byłej podstawówki w Sławie

Jak poinformował Urząd Miasta Sława na stronie internetowej całkowity koszt zadania to 3 099 000,00 zł, z czego 2 520 000,00 zł zostało pozyskane z Dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Wkład własny Gminy Sława wynosi 579 000,00 zł.

Główne założenia przebudowy byłej podstawówki w Sławie

Jak czytamy dalej w komunikacie głównym założeniem projektu jest stworzenie miejsca, w którym swoją siedzibę będzie miało Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW oraz biblioteka. Budynek zostanie połączony przejrzystymi szklanymi witrynami z nowo powstającą Salą widowiskową- teatralno kinową. Finalnie powstanie kompleks, który będzie funkcjonował jako obiekt kulturalno-społeczny. W zakres realizacji zadania wchodzą m.in.: wykonanie nowego układu funkcjonalno-użytecznego czy remont ścian wewnętrznych, sufitów i posadzek.

Sonda
czy uważasz ten remont za słuszny?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany