Seniorka i pieniądze

i

Autor: Lubuska Policja

Policja

Seniorka oszukana metodą "na policjanta" w Nowej Soli. Przez okno wyrzuciła oszczędności życia

2023-03-17 12:29

Oszuści nadal są aktywni. Najczęstszym ich celem są osoby starsze. Tak i w tym przypadku po raz kolejny została wykorzystana naiwność seniorów. 89-letnia mieszkanka Nowej Soli została oszukana metodą "na policjanta". Przez okno wyrzuciła sporą sumę pieniędzy.

Nadal oszukują metodą "na policjanta"

10 marca, do 89-letniej mieszkanki Nowej Soli zadzwonił nieznajomy mężczyzna, który przedstawił się jej jako policjant. Powiedział on, że kobieta jest narażona na utratę wszystkich swoich oszczędności, ale wystarczy, że przekaże jej „policjantom”, wtedy uda się je „uratować”- czytamy w komunikacie policji. Do plastikowej torby kobieta włożyła ok. 12 tys. zł, a następnie wyrzuciła torbę przez okno. Oszust czekał na ten ruch i od razu je zabrał.

Lubuska Policja po raz kolejny przestrzega przed podobnymi sytuacjami. Jeśli w naszych rodzinach są osoby starsze, należy je uwrażliwiać na oszustów oraz na zachowanie ostrożności wobec nieznajomych. W czarnym scenariuszu może to się skończyć nie tylko utratą pieniędzy, ale również zdrowia. Oszuści działają bez skrupułów.

Zawsze, w przypadku najmniejszych podejrzeń co do próby popełnienia oszustwa przez osoby odwiedzające nasze mieszkanie czy dom lub dzwoniące na numer naszego telefonu starajmy się jak najszybciej powiadomić Policję o zaistniałej sytuacji i naszych przypuszczeniach. Dzięki szybkiej reakcji policjanci od razu będą mogli przystąpić do działania - zaznacza w komunikacie komisarz Maciej Kimet, Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Sonda
Czy byłeś/aś kiedyś ofiarą oszustwa?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE