Są pierwsze wizualizacje nowego portu lotniczego Zielona Góra - Babimost

2022-12-29 13:01
Wizualizacja terminala portu lotniczego Zielona Góra
Autor: Pracownia Architektoniczna PROPAGO Paweł Gołębiewski Wizualizacja terminala portu lotniczego Zielona Góra

Na 84 tysiącach metrów kwadratowych ma powstać nowoczesna hala do odprawy pasażerów odlatujących i przylatujących do portu Zielona Góra - Babimost. Wybudowanie nowego terminala ma w planach Zarząd Województwa Lubuskiego. Pojawiły się pierwsze wizualizacje.

To nie jest jeszcze konkretny projekt, ale już wiemy, jak mógłby wyglądać nowy terminal na lotnisku Zielona Góra Babimost. Pasażerów przybywa, siatka połączeń jest coraz większa, władze lotniska myślą więc intensywnie, żeby jak najszybciej wybudować nowy terminal. Tym bardziej że w tym obecnym często jest już bardzo ciasno.

Nowoczesny budynek portu lotniczego Zielona Góra - Babimost

Sam hol w nowym terminalu ma mieć prawie 1900 metrów kwadratowych powierzchni. Pojawią się tam pomieszczenia higieniczno-sanitarne, usługowe, handlowe i biurowe. Większa ma być też strefa kontroli bezpieczeństwa, będą pomieszczenia do kontroli pasażerów przybywających wokół Schengen. Nowa hala do odbioru bagażu ma mieć 310 metrów kwadratowych.

To nie koniec inwestycji, bo zagospodarowany będzie też teren wokół nowego terminala. Chodzi o miejsca parkingowe dla samochodów osobowych i autokarów. Według projektu, w okolicach terminala ma powstać ponad 900 miejsc dla samochodów osobowych. Będą też 4 stanowiska do dla autobusów.

Zobaczcie wizualizację przygotowaną przez Pracownię Architektoniczną PROPAGO Paweł Gołębiewski

Sonda
Czy boisz się latać samolotem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają