Lubuszanie już latają do Egiptu. Ile kosztuje zimowy wypad do Taby?

2022-12-30 13:33
Port Lotniczy Zielona Góra
Autor: H.S

Najmniejsze lotnisko w Polsce powoli się rozrasta. W samym tylko listopadzie z usług Portu Lotniczego Zielona Góra-Babimost skorzystało 2200 osób. W grudniu samoloty z Nowego Kramska odlecą w kierunku Egiptu. Na tej trasie pierwszy lot odbył się 21 grudnia 2022 roku. Ilu było pasażerów na pokładzie?

Jak informuje port lotniczy, przez ostatnie 11 miesięcy na lotnisku odprawiono ponad 39 tysięcy pasażerów. To oznacza, że lotnisko pod Zieloną Górą zanotowało kolejny rekord. Liczba pasażerów jest większa niż w 2021 roku (ponad 21 tysięcy osób) i w okresie przed pandemią (w 2019 roku - ponad 33 tysiące osób).

21 grudnia 2022 roku, w środę, wyleciał samolot z Portu Lotniczego Zielona Góra - Babimost do Egiptu. Na pokładzie samolotu znajdowały się 183 osoby. 

W listopadzie 2022 r. zrealizowano 184 operacje lotnicze. Łącznie w całym dotychczasowym roku było ich 3608 – 3378 krajowych i 230 zagranicznych. W okresie letnim dostępne były połączenia do Bułgarii, Turcji, Chorwacji i Gdańska.

Z Zielonej Góry do Egiptu - zimowy kierunek dla Lubuszan

Jeszcze w tym roku Port Lotniczy Zielona Góra-Babimost uruchomi nowy kierunek zagranicznych podróży. 21 grudnia 2022 r. z płyty lotniska w Nowym Kramsku w gminie Babimost zaczną startować samoloty do Taby w Egipcie. Połączenia będą realizowane do 15 lutego 2023 r.

- Bardzo wierzymy w lepszą przyszłość naszego portu lotniczego w Babimoście. Determinacja od dłuższego czasu przynosi rzeczywiście efekty. Tłumy pasażerów, które szturmują nasze niewielkie lotnisko i chętnie kupują bilety, pokazują, że ten wysiłek nie poszedł na marne. Oprócz lotów, które odbywamy regularnie do Warszawy i pełnych sukcesów wakacyjnych wyjazdów do Turcji, pojawiły się nowe propozycje. Mamy znowu loty do Chorwacji, a także wakacyjne loty do Gdańska i Burgas w Bułgarii. Robimy wszystko, by lotnisko miało ciekawą ofertę - mówi Marcin Jabłoński, członek Zarządu Województwa Lubuskiego.

Z Zielonej Góry do Taby. Ile to kosztuje?

Sprawdziliśmy, jak oferta dla Lubuszan wygląda w praktyce. Okazuje się, że z zorganizowane wycieczki do egipskiej Taby z Zielonej Góry oferuje biuro podróży ITAKA. W ofercie są dwa hotele. Jeżeli interesuje nas wyjazd zimowy, aby nieco wygrzać się w egipskim słońcu, to z Zielonej Góry do Taby możemy polecieć już za 1999 złotych za osobę. Wylot tuż po sylwestrze, czyli 4 stycznia na osiem dni.

Samolot do Taby z Zielonej Góry startuje o godzinie 15:55, a na miejscu jesteśmy kilka minut po 21:00. Powrót o 11:30 z Taby, a w Zielonej Górze wylądujemy o 15:30. Czarterowe przeloty na trasie Zielona Góra - Taba - Zielona Góra obsługują PLL LOT.

Sonda
Czy boisz się latać samolotem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany