Psy

i

Autor: Unsplash Czy psy będa mogły się kąpać na Zakrzówku?

QUIZ

Quiz nie tylko dla miłośników psów. Są małe i czasem puchate. Jak dobrze znasz najmniejsze rasy psów? Sprawdź się!

Pies uważany jest za najlepszego przyjaciela człowieka. Nie tylko dlatego, że przyniesie piłkę, którą się mu rzuci. Także dlatego, gdy czworonóg na widok swojego pana merda ogonem czy chce dać "całusa". Fani psów, zapewne znają się dobrze na rasach. Duży czy mały pies to także obowiązek. Sprawdź się w naszym quizie o najmniejszych rasach psów.

Na całym świecie jest bardzo dużo ras psów. Ta liczba może wywołać zawrót głowy. Ważne jest także, aby znać te rasy, które będą pasować do naszego trybu i stylu życia. Nie każdy pies wytrzyma w małym mieszkaniu. Niektóre z nich są przystosowane tylko do życia na wolności, a jeszcze inne przez swoją wielkość mogą towarzyszyć nam prawie wszędzie!

Rasy psów na świecie. Ile ich jest?

W oficjalnym spisie FCI, tłumacząc na polski to Międzynarodowa Organizacja Kynologiczna, zawiera łącznie 355 ras psów. Jednak nie wszystkie są w nim uwzględnione. Mówi się nawet o liczbie ok. 800 ras psów na całym świecie.

Jak dobrze znasz rasy małych psów? Sprawdź się w naszym quzie. Jeśli zdobędziesz maksymalną liczbę punktów możesz się uważać za prawdziwego fana psów! Najpierw jednak przyporządkuj rasę psa do zdjęcia. Powodzenia!

Najmniejsze rasy psów. Sprawdź jak dobrze znasz je wszystkie Quiz

Pytanie 1 z 10
Na początek coś bardzo prostego. Co to za rasa?
Chihuahua