biegacz

i

Autor: skeeze

Ruszyły zapisy na bieg charytatywny "Przyspieszmy z pomocą!" dla Dawida Maślenika

2023-02-16 15:23

25 lutego, w sobotę odbędzie się charytatywny bieg "Przyspieszmy z pomocą!". Akcja ma pomóc w leczeniu chorego 5-letniego Dawida Maślenika. Poniżej znajdziecie dokładne informacje o zapisach na ten szczytny cel.

„Przyspieszmy z pomocą!” bieg dla chorego Dawida Maślenika

Ruszyły zapisy na bieg charytatywny "Przyspieszmy z pomocą!". Odbędzie się 25 lutego, w sobotę i wyruszy spod Ogrodu Botanicznego w Zielonej Górze. Zbiórka uczestników jest o godz. 11:45, a sam bieg rozpocznie się o godz. 12:00. Dystans biegu to 5 km. Trasa biegu będzie poprowadzona ścieżkami leśnymi Wzgórz Piastowskich i będzie oznakowana przez Organizatora. Zapisać się można tylko do 20 lutego poprzez wypełnienie formularza elektronicznego. Minimalna kwota zapisu to 30 złotych.

Dla najmłodszych również przygotowana jest trasa biegu "Przyspieszmy z pomocą!" i rozpocznie się on o 11:15 dla dzieci w wieku 3-6 lat. Następnie o 11:30 dla dzieci w wieku 7-10 lat. Kwota zapisu dzieci na bieg wynosi 15 zł i będzie zbierana w dniu startu do puszki zbiórki.

Wszystkie zebrane pieniądze w tym dniu zostaną przeznaczone na leczenie Dawida Maślenika.

Cały regulamin wydarzenia znajduje się tutaj.

Kim jest Dawid Maślenik? Zbiórka pieniędzy trwa

Dawid Maślenik, to 5-letni zielonogórzanin, który urodził się z wrodzoną, przewodozależną, siniczą wada serca - Anomalia Ebsteina, która dotyczy zastawki trójdzielnej. Choroba serca nie jest do końca odkryta w Polsce. Choruje na nią w Polsce zaledwie 0,5% osób zmagających się z wadami serca. W Polsce jeszcze nikt nie podjął się operowania tej wady. Szansą na wyzdrowienie chłopca jest kosztowna operacja w Stanach Zjednoczonych. Prowadzona na ten cel jest zbiórka pieniędzy. Podczas charytatywnego turnieju piłkarskiego będą zbiórki, licytacje, zabawy dla dzieci, pokazy taneczne, sprzedaż gadżetów oraz bufet. Wszystko dla chorego Dawida.

Zbiórka dla chorego Dawida znajduje się tutaj

Sonda
Czy pomagasz charytatywnie innym osobom?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE