Ruszył Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Policjanci służą radą

2021-02-22 11:40 Aleksandra Kanoniak
telefon
Autor: Pixabay.com

Tradycyjnie pomogą tym, którzy zostali skrzywdzeni. Od 22 do 28 lutego trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Mieszkańcy Zielonej Góry mogą skorzystać z konsultacji.

Celem Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem jest zwrócenie uwagi na potrzeby ofiar przestępstw i pomoc tym właśnie osobom. W tych dniach przedstawiciele różnych instytucji będą pełnić dyżury telefoniczne.

Z konsultacji może skorzystać każdy mieszkaniec Zielonej Góry. W akcję każdego roku czynnie włączają się zielonogórscy policjanci. Do piątku od godziny 8:00 do 15:00 na telefony od mieszkańców będzie czekać przedstawiciel Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego. Ponadto radą będą służyć funkcjonariusze z I i II Komisariatu Policji w Zielonej Górze oraz z Komisariatu Policji w Sulechowie. Zielonogórscy policjanci będą też pomagać w innych miejscach, na przykład w Ośrodku Interwencji Kryzysowej Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka oraz w Lubuskim Stowarzyszeniu na Rzecz Kobiet Baba.

Pełen wykaz dyżurów można znaleźć na stronie internetowej zielonogórskiej policji.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w Waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

"Edukacyjny ekotaras" w Olsztynie. Wirtualny spacer i wizualizacja