RPG Day - wpadnij i daj się wciągnąć w świat gier fabularnych

2021-07-19 10:51
rpg
Autor: pixabay.com

W Zielonej Górze odbędzie się RPG Day pełen prelekcji tematycznych. To wydarzenie to okazja, żeby zagrać w fantastyczne gry fabularne.

Czasami każdy z nas ma ochotę przenieść się do innego świata. Niektórzy wybierają fantastykę. To książki, filmy i... gry. A tego może spróbować każdy.

To nie jest już zamknięte środowisko, a fantaści nie są zakompleksionymi ludźmi, którzy nie radzą sobie w społeczeństwie i żyją tylko fandomem, jak mówią stereotypy. Do naszej społeczności należą uczniowie czy studenci, ale też urzędnicy czy wykładowcy akademiccy. Można nawet powiedzieć, że osoby, które są zainteresowane fantastyką, odnoszą większe sukcesy. A dlaczego? Ponieważ fantastyka rozwija fantazję, rozwija kreatywność, a kreatywność wytwarza nowe pomysły - nowe pomysły napędzają tak naprawdę całą gospodarkę

- mówi Paweł Ofiarski z Zielonogórskiego Klubu Fantastyki Ad Astra.

Klub już po raz szesnasty organizuje RPG Day, by zapoznać Lubuszan z ideą gier fabularnych i pomóc wejść do świata fantastyki.

RPG to gry fabularne, do przebiegu których potrzeba tylko kartki, długopisu i kości. Można korzystać z planszy, ale nie jest to konieczne, a rozegrać partię mogą już nawet dwie osoby. Podczas tegorocznego RPG Day będzie można wysłuchać ciekawych prelekcji, ale będzie też okazja, żeby usiąść do stołu i wziąć udział w sesji. Zapraszamy wszystkich - nie trzeba nic wiedzieć o fantastyce, żeby spróbować

- dodaje Ofiarski.

XVI edycja RPG Day odbędzie się 30 i 31 lipca w siedzibie Ad Astry. Szczegółowe informacje i program eventu znajdziecie tutaj.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl !

Które gwiazdy najbardziej schudły albo przytyły do roli? | ESKA XD - Martyna movie #17