Niesamowite znalezisko archeologiczne w Krośnie Odrzańskim! [WIDEO]

2021-07-19 9:03
kolczuga
Autor: pixabay.com

Na hałdach piasku, pomiędzy konarami drzew krył się niezwykły skarb. To fragment średniowiecznej kolczugi! Więcej w artykule.

W trakcie prac prowadzonych przy wale przeciwpowodziowym w Krośnie Odrzańskim, członkowie Stowarzyszenia 515 znaleźli duże fragmenty kolczugi rycerskiej. Pochodzi ona z XII albo XIII wieku. 

Przedmiot wyjątkowej rangi! Analogicznych obiektów z tego czasu mamy w Polsce może dwa. Jest to spowodowane tym, że w średniowieczu żelazo było bardzo cennym kruszcem, a więc było przekuwane. Taka kolczuga w ówczesnym czasie była warta ogromne pieniądze. Myślę, że za nią można było kupić całą wieś. 

Mówi Arkadiusz Michalak, dyrektor Muzeum Archeologicznego Środkowego Nadodrza w Świdnicy. Wszystkie fragmenty kolczugi przekazano do Muzeum Archeologicznego Środkowego Nadodrza w Świdnicy. 

Kolczuga zostanie teraz poddana szczegółowym badaniom oraz konserwacji. To może potrwać nawet rok! Następnie znalezisko zostanie pokazane szerszej publiczności. A już dziś możecie zobaczyć to niezwykłe znalezisko na naszym filmie. 

Średniowieczna kolczuga znaleziona koło Krosna Odrzańskiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE