Młodzi Ludzie

i

Autor: Pixabay

Ranking "Gmina Dobra do życia". Znalazło się tam miasto województwa Lubuskiego

2022-12-05 20:58

Serwis Samorządowy PAP poinformował o tegorocznym wyniku rankingu "Gmina Dobra do Życia". 2 grudnia 2022 (piątek) odbyła się oficjalna gala z ogłoszeniem wyniku rankingu. Wśród nich pojawiły się takie gminy jak Warszawa, Podkowa Leśna oraz Kleszczów. Które jednak miasto województwa Lubuskiego znalazło się w tym rankingu? O tym w materiale poniżej.

Ranking "Gmina Dobra do Życia". Kto jest na czele?

Autor opracowania rankingu "Gmina Dobra do Życia" prof. dr. hab. Przemysław Śleszyński zaznaczył, że ranking stara się wypośrodkować „to, co możemy sami zrobić jako ludzie, jako władza, jako decydenci, jako samorządowcy i to, co jest stałe, niezależne”. W rankingu uwzględniono wszystkie 2477 gmin w Polsce. Spośród nich wyłoniono laureatów na podstawie 63 wskaźników. Były to na przykład wskaźniki: poziomu edukacji, infrastruktury kulturalnej, wskaźnik jakości życia. Na czele rankingu znalazła się gmina Kleszczów z województwa łódzkiego. Jakie miasto zatem w województwie Lubuskim znalazło się na czele plebiscytu?

Zielona Góra w rankingu "Gmina Dobra do Życia"

W rankingu wyłoniono najlepsze miasta w polskich województwach. Odznaczenie dla gminy w województwie lubuskim trafiło do Zielonej Góry, która znalazła się na 15-stym miejscu wśród wszystkich gmin. Tuż przed nią znalazł się Kraków, na 12-stym miejscu. To wielki sukces dla naszego miasta. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach wynik Zielonej Góry będzie coraz wyższy. 

Sonda
Czy lubisz chodzić do restauracji w Zielonej Górze?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE