Przewoźnik z Serbii podejrzany o sfałszowanie zezwolenia EKMT. Został zatrzymany i ukarany mandatem

2022-11-24 11:54
Inspekcja Ruchu Drogowego zatrzymała do kontroli ciężarówkę z Serbii
Autor: www.witd.gorzow.pl

21 listopada 2022 roku (poniedziałek) na S3 obok Zielonej Górze, inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę serbskiej ciężarówki. Wiozła ona ładunek z Serbii do Szwecji. Podczas kontroli okazało się, że zezwolenie EKMT zostało prawdopodobnie sfałszowane.

Podejrzenie sfałszowania zezwolenia EKMT

W poniedziałek (21 listopada 2022 roku) na trasie drogie ekspresowej S3, obok Zielonej Góry doszło do kontroli ciężarówki z Serbii, która przewoziła ładunek do Szwecji. Ten z kolei wymaga specjalnego zezwolenia na transport. Inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego sprawdzili zezwolenie EKMT.

- Kierowca okazał do kontroli zezwolenie EKMT, w którym brakowało nazwy przewoźnika. Po sprawdzeniu okazało się, że zezwolenie o takim numerze zostało wydane innemu przedsiębiorcy. Kierowca nie potrafił tego wyjaśnić. Nie posiadał on również innego zezwolenia, które uprawniałoby do wykonywania tego przewozu. Ponadto z zapisów tachografu wynikało, że kierowca nie wykorzystał wymaganego odpoczynku tygodniowego, który powinien trwać co najmniej 45 godzin. Kierowca skrócił odpoczynek o ponad 20 godzin - czytamy na stronie internetowej Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim.

Zawiadomienie Policji oraz kara dla serbskiego kierowcy

O podejrzeniu popełnienia przestępstwa inspektorzy poinformowali Policję. Serbski kierowca otrzymał mandat w wysokości 2 tysięcy złotych. Przedsiębiorca grozi kara pieniężna w wysokości 12 tysięcy złotych, w tej sprawie rozpoczęło się postępowanie. Ciężarówka z ładunkiem trafiła na parking strzeżony. Podejrzane o sfałszowanie zezwolenie, zostało zatrzymane. Kierowca został również zatrzymany do wyjaśnienia sprawy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają