Turystyka

Przepiękne miejsce z odznaczeniem UNESCO blisko granicy polsko-niemieckiej. Zobaczcie jak wygląda Park w Mużakowie [Galeria]

To miejsce przy polsko-niemieckiej granicy jest znane w całej Europie. A to wszystko dzięki wpisania na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Do Mużakowa przyjeżdżają nie tylko Polacy, ale także Czesi i oczywiście Niemcy. Piękny zamek przykuwa oczy swoim kolorem. Zobaczcie co jeszcze można zwiedzić w Mużakowie.

Park Mużakowski jest największy w Europie

Park Mużakowski to jeden z największych zespołów pałacowo parkowych w Europie wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2004 r. Fani długich spacerów na pewno znajdą tu coś dla siebie. Co tutaj się znajduje? Znajdują się tutaj urokliwe ścieżki spacerowe i trasy rowerowe. A geościeżka prowadzi do wieży widokowej oraz do zjawiskowych kolorowych jeziorek dawnej kopalni Babiba. 

Park Mużakowski. Lokalizacja - jak tu dojechać?

Park Mużakowski znajduje się po obu stronach Nysy Łużyckiej. Aby dostać się do Zamku w Bad Muskau należy kierować się do przejścia granicznego Łęknica-Bad Muskau, następnie przejść lub przejechać autem most. Samochód można zaparkować przy pobliskim parkingu, który jest płatny. Następnie bez problemu dotrzeć do celu. Po stronie niemieckiej znajduje się wiele znaków, które kierują do Zamku w Bad Muskau.

Historia Parku Mużakowskiego - wszystko co musisz wiedzieć przed wyjazdem

Ważną postacią jest książę von Pückler-Muskau Hermann Ludwig Heinrich, który w XIX w. zdecydował się utworzyć ze swojej rezydencji park krajobrazowy. Przez problemy finansowe posiadłośc została sprzedana w 1845 r. Książę Fryderyk Niderlandzki kontynuował pierwotny pomysł. Po śmierci księcia park znalazł się w rękach hrabiego Traugotta Heinricha von Arnim, a następnie Adolfa i Hermanna von Arnim-Muskau. Podczas II Wojny Światowej Park Mużakowski uległ poważnym zniszczniom. Po wielu zmianach granic tego terenu w latach 80. i 90. doszedł do skutku proces rewitalizacji. I tym sposobem można korzystać z Parku Mużakowskiego w jego pełnej okazałości.

Zamek w Mużakowie - ceny biletów

Jeśli wybierzecie się do Parku Mużakowskiego koniecznie odwiedźcie Zamek. Bilety wstępu są następujące:

  • Wystawa „Pückler!” bilet normalny to koszt 8 euro; bilet ulgowy 4 euro; bilet rodzinny 18 euro
  •  Wieża Zamkowa + Wystawa Specjalna bilet normalny 4 euro; bilet ulgowy 2 euro; bilet rodzinny 9 euro
  • Łączny bilet wstępu wystawa „Pückler!“ i Wieża Zamkowa + Wystawa Specjalna bilet normalny 10 euro; bilet ulgowy 5 euro; bilet rodzinny 22,5 euro

Zobaczcie jak wygląda Park Mużakowski. Zamek i ogrody to nie wszystko!

Sonda
Czy znasz Parki Krajobrazowe w województwie lubuskim?