Prawdopodobnie to kierowca busa zjechał na przeciwległy pas i uderzył autobus

2021-09-14 10:53
wypadek 32
Autor: Lubuska Policja

Są wstępne ustalenia prokuratury.

W poniedziałek na krajówce nr 32 pomiędzy Zieloną Górą, a Krosnem Odrzańskim doszło do wypadku, w którym czołowo zderzyły się autobus przewożący 51 osób z busem transportu medycznego. Na miejscu zginał 21-letni kierujący busem, a 3 osoby w najcięższym stanie trafiły do szpitala w Poznaniu. Ponadto 29 osób trafiło do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, a resztą pacjentów zajęły się placówki w Krośnie Odrzańskim, Żarach, Nowej Soli, Poznaniu i Gorzowie Wielkopolskim.

Śledczy zabezpieczyli materiał z kamery samochodu jadącego za autobusem, a prokuratura bada sprawę.

Jest takie wstępne przypuszczenie, że kierujący samochodem typu bus zjechał na pas przeciwległy, którym poruszał się kierujący rejsowym autobusem PKS i w ten sposób doszło do zderzenia.

Mówi rzecznik zielonogórskiej prokuratury Zbigniew Fąfera.

Na ostateczne wyniki śledztwa będziemy musieli poczekać jeszcze kilka dni.​ W akcji ratunkowej brało udział blisko 30 policjantów i 11 radiowozów, 13 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, 7 karetek Pogotowia Ratunkowego i 4 śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Droga krajowa nr 32 została odblokowana dopiero po północy.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 10.09.2021