Praktyki i staże dla uczniów z regionu. Szansa na doświadczenie i stypendium

2021-01-21 11:08
staz
Autor: Pixabay.com

Tylko w zeszłym roku udało się zorganizować 330 staży. Organizacja Pracodawców Ziemi Lubuskiej od kilku lat prowadzi projekt dotyczący doskonalenia kształcenia zawodowego w powiatach : zielonogórskim, żarskim, wschowskim i nowosolskim.

W ramach programu uczniowie odbywają staże i otrzymują 1500 złotych stypendium stażowego.

Ideą tego projektu jest dopasowanie szkolnictwa zawodowego do potrzeb pracodawców. Tak aby pracodawcy otrzymali wykwalifikowanych i przede wszystkim przeszkolonych praktycznie w przyszłości pracowników.

Mówi Joanna Zielińska Dyrektor Biura Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze. Staże są dostosowywane do specjalizacji w jakiej kształci się uczeń.

Muszą być to uczniowie szkół zawodowych albo technicznych. W zależności od tego do jakiej szkoły uczęszczają - tak dostosowany jest wtedy staż. Na przykład, jeśli jest to branża IT czy informatyczna, to wtedy taką firmę dostosowujemy do tego stażysty.

Na stronie internetowej Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej można znaleźć kontakt do koordynatorów projektu w poszczególnych powiatach.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl

Prototypy aut, które nigdy nie trafiły do produkcji | ESKA XD - Prosto z salonu #9