Choinka 2021 – najpiękniejsze ozdoby. Jak dekorować świąteczne drzewko? [INSPIRACJE]u

i

Autor: Unsplash/ pexels

"Odpalamy się na Święta". Świąteczny blask w Zielonej Górze

2022-12-01 12:19

Urząd Miasta Zielona Góra na swoim profilu na Facebooku, poinformował mieszkańców miasta o oficjalnej dacie odpalenia dekoracji świątecznych. Podczas wydarzenia będzie Święty Mikołaj oraz Prezydent Miasta Janusz Kubicki. Kiedy odbędzie się odpalenie dekoracji świątecznych? Zmieniono godzinę, szczegóły znajdziecie poniżej w materiale.

Odpalenie dekoracji świątecznych w Zielonej Górze. Zmiana godziny

Jak poinformował Urząd Miasta Zielona Góra odpalenie dekoracji świątecznych na terenie deptaku odbędzie się 4 grudnia 2022 roku (niedziela). Ze względu na dostanie się Polski do 1/8 finału w Mundialu 2022, została przełożona godzina odpalenia dekoracji świątecznych (poprzednio była to godzina 16:00 oraz 16:30). Nowa godzina odpalenia dekoracji świątecznych. Najpierw o godzinie 18:30 rozbłyśnie choinka postawiona przy Placu Bohaterów, następnie o 19:00 choinka z lasu przy zielonogórskim Ratuszu. 

Skąd przyjedzie choinka?

W komunikacie Urzędu Miasta Zielona Góra czytamy, że tradycyjnie, specjalistyczny transport kilkunastometrowej choinki do Zielonej Góry zapewni Ośrodek Transportu Leśnego w Świebodzinie. Świerk przyjedzie do Zielonej Góry w godzinach przedpołudniowych już w czwartek 1 grudnia. Taki zielony prezent miasto dostaje już po raz szósty.

Co jeszcze czeka 4 grudnia na zielonogórzan?

To 4 grudnia 2022 odbędzie się uroczyste zapalenie lampek choinek w Zielonej Górze. Dzieci, które pojawią się tego dnia mogą ustroić drzewko. Dla nich będzie przewidziany słodki poczęstunek. Z kolei ci starsi, będą mogli uczestniczyć w koncercie zimowych piosenek i pastorałek.

Co stanie się z choinką po świętach?

Urząd Miasta Zielona Góra wskazał co będzie się działo dalej z choinką po świątecznym okresie

- Już po świętach choinka zostanie wykorzystana w ramach proekologicznej akcji „EKO CHOINKA” - wspólnej inicjatywy Urzędu Miasta i RDLP. Większość zielonogórzan już wie, że plastikowa choinka jest mniej ekologiczna niż ta naturalna, z lasu czy komercyjnej plantacji - czytamy na Facebooku.

Sonda
Czy w Twoim domu stanie żywa choinka?