O Zielonej Górze znów jest głośno, a wszystko za sprawą jednego nagrania na TikToku

i

Autor: H.S; Screen TikTok planetafaktow_

TikTok

O Zielonej Górze znów jest głośno, a wszystko za sprawą nagrania na TikToku.

O Zielonej Górze znów jest głośno w sieci. Niedawno na platformie TikTok pojawił się ranking pt. "10 budynków, które "trochę" różnią się od wizualizacji". Nagranie ma już pond 10 tys. odsłon i stale ta liczba rośnie. O co dokładnie chodzi? Czy to hit w sieci?

Ten filmik o Zielonej Górze ma już 6 lat i milion wyświetleń

Zielona Góra nie tylko kojarzy się z Falubazem czy także z Winobraniem. W ostatnich latach wielu Polaków mogło usłyszeć w różnej formie o naszym mieście. Co najbardziej denerwuje w Zielonej Górze? Na to pytanie postarał się kilka lat temu odpowiedzieć jeden ze znanych twórców na YouTube - Maciej Dąbrowski, który od wielu już lat tworzy kanał Z Dvpy. Filmik ma już ponad milion wyświetleń.

Twórca zebrał 48 rzeczy, które denerwują w Zielonej Górze. Za bardzo się nie pomylił. Jednak jedna z odpowiedzi może zdziwić. Na pytanie co najbardziej denerwuje w Zielonej Górze, wiele osób odpowiedziało "Gorzów Wielkopolski"? Dlaczego te lubuskie miasta się tak nie lubią?

Zielona Góra w rankingu "10 budynków, które "trochę" różnią się od wizualizacji"

10 budynków, które "trochę" różnią się od wizualizacji to zestawienie stworzone przez twórcę Planeta Faktów. Oto miasta, które zostały uwzględnione w całym zestawieniu:

  • Rzeszów
  • Katowice
  • Vadodara, Indie
  • Hajdarabad, Indie
  • Wrocław
  • Wrocław
  • Zielona Góra
  • Warszawa
  • Warszawa
  • Chorzów

Zielona Góra uplasowała się na czwartym miejscu. Dlaczego znów jest głośno o Zielonej Górze? Nagranie na TikToku obejrzano już 10 tys. razy (stan na 14.08.2023 r.). Twórca skupił się na Centrum Nauki Keplera - Planetarium Wenus w Zielonej Górze. Na nagraniu, które znajduje się poniżej widnieje zupełnie inna wizualizacja aniżeli efekt finalny. Musicie zobaczyć to sami.

Zobaczcie jak wyglądało Winobranie w Zielonej Górze w latach 1963-1973. Oto jak bawiono się podczas największego Święta Wina w Polsce

QUIZ. Mieszkasz w woj. lubuskim? Sprawdź się w naszym prostym quizie o herbach miast i gmin w Lubuskiem

Pytanie 1 z 15
Na początek coś prostego. Do którego lubuskiego miasta należy ten herb?
Herb Zielonej Góry
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE