karetka

i

Autor: pixabay.com

Nowa karetka w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Gorze. Kupili ją myśliwi [WIDEO]

2020-11-17 9:09

Myśliwi kupili karetkę dla Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. Uzbierali ponad 130 tysięcy złotych, drugie tyle dołożył szpital na wyposażenie pojazdu. Więcej w artykule.

Uzbierali ponad 130 tysięcy złotych i kupili karetkę dla Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze! Mowa o myśliwych, którzy już w marcu założyli zbiórkę na ten cel. 

Karetka właściwie jest już gotowa. Będzie służyła dzieciom, jednak w dobie covidu będzie wykonywała również inne funkcje w szpitalu. Jednak docelowo będzie służyła Centrum Zdrowia Matki i Dziecka. 

Mówi Marek Działoszyński, prezes szpitala. W karetce znajduje się między innymi respirator oraz defibrylator.

Szafki, półki, żeby można było odpowiednio umiejscowić leki, butle tlenowe, nosze, krzesełko kardiologiczne. To wszystko jest ułatwieniem dla pracy mojego zespołu. 

Mówi Witold Głodecki, kierownik Zespołu Transportu Medycznego. Szpital dysponuje również karetką neonatologiczną oraz jedynym w województwie lubuskim pojazdem do transportów covidowych.

Nowa karetka w Szpitalu Uniwersyteckim w Zielonej Górze

Światowy Dzień Ptaków. Co to za ptak? Sprawdź, czy byłbyś dobrym ornitologiem [QUIZ]

Pytanie 1 z 14
Co to za ptak? Rozpoznaj po zdjęciu
Światowy Dzień Ptaków. Co to za ptak? Sprawdź, czy byłbyś dobrym ornitologiem [QUIZ]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE