praca

i

Autor: pixabay.com

Coraz więcej osób bezrobotnych w województwie lubuskim

2020-11-16 13:22

Ponad 23 tysiące bezrobotnych w województwie lubuskim. To nieco ponad 20% więcej w porównaniu do tego samego okresu w ubiegłym roku. Więcej w artykule.

W województwie lubuskim w ubiegłym miesiącu Wojewódzki Urząd Pracy odnotował 23 tysiące osób bezrobotnych. To więcej, niż w zeszłym roku w tej samej porze. 

W stosunku do października 2019 liczba zarejestrowanych bezrobotnych wzrosła o 29%. Liczba osób bezrobotnych zwiększyła się w siedmiu powiatach województwa lubuskiego. 

Mówi Aneta Janecka, rzeczniczka Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Zielonej Górze. Mimo sporej ilości osób bezrobotnych, nie brakuje również wolnych miejsc pracy.

W dyspozycji Powiatowych Urzędów Pracy było ponad 3 tysiące wolnych miejsc pracy. To jest o 118 więcej, niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. 

Dodaje Janecka. Poziom bezrobocia w województwie lubuskim wynosi 6,1%. To oznacza, że w porównaniu do ubiegłego roku stopa bezrobocia wzrosła o około 0,4%.

"Edukacyjny ekotaras" w Olsztynie. Wirtualny spacer i wizualizacja
Sonda
Czy rząd powinien wprowadzić obostrzenia na 1 listopada?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE