Paul Alexander nie żyje

i

Autor: Twitter Pubity

Tragedia

Nie żyje Paul Alexander. W żelaznym płucu spędził 70 lat

Smutna wiadomość obiegła świat. W wieku 78 lat zmarł Paul Alexander. Znany był z tego, że przez większość swojego życia musiał być w żelaznym płucu. Powszechnie znany był jako Polio Paul. Gdy miał zaledwie 6 lat zachorował na polio.

Nie żyje Paul Alexander. Żył w żelaznym płucu

Paul Alexander, powszechnie znany jako „człowiek w żelaznych płucach”, spędził swoje życie w maszynie, która utrzymywała go przy życiu. We wtorek, 12 marca na jego profilu, gdzie był organizowana zrzutka pojawiła się informacja o śmierci mężczyzny. 

Wczoraj zmarł Paul Alexander, „Człowiek w żelaznym płucu”. Po tym, jak jako dziecko przeżył polio, przeżył ponad 70 lat w żelaznym płucu. W tym czasie Paul poszedł do college'u, został prawnikiem i autorem publikacji. Jego historia rozeszła się szeroko i daleko, pozytywnie wpływając na ludzi na całym świecie. Paul był niesamowitym wzorem do naśladowania, o którym nadal będziemy pamiętać - czytamy na GoFundMe. 

Cichy marsz po śmierci 25-letniej Białorusinki. „Miałaś na imię Liza. Niestety miałaś, nie żyjesz”

Paul Alexander był ostatnią osobą na świecie, która korzystała z żelaznego płuca. Przez chorobę polio, którą przeszedł w wieku zaledwie 6 lat był sparaliżowany, a także stracił zdolność bezwiednego oddychania. Żelazne płuco umożliwiło mu życie. A sam Alexander z biegiem lat nauczył się oddychania językowo-gardłowego. Ta umiejętność sprawiła, że mógł opuszczać maszynę. 

Co to jest żelazne płuco?

Żelazne płuco jest to urządzenie, które umożliwia oddychanie w sytuacji, gdy mięśnie oddechowe są niewydolne. Żelazne płuco jest rodzajem respiratora. Formalna nazwa tego urządzenia to „respirator generujący podciśnienie”. Urządzenie zostało po raz pierwszy użyte u człowieka 12 października 1928 roku w Bostonie.

Zobacz też: Nie ma ich już wśród nas. Wspominamy 26 aktorów z "Harry'ego Pottera", którzy zmarli

Sonda
Czy regularnie wykonujesz ćwiczenia oddechowe?
Listen on Spreaker.