Narodowy Spis Powszechny 2021

i

Autor: Główny Urząd Statystyczny Narodowy Spis Powszechny 2021

Lubuszanie niechętnie biorą udział w Narodowym Spisie Powszechnym

2021-06-30 15:27

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Każdy z nas ma obowiązek wziąć w nim udział. Jak Lubuszanie wypadają na tle mieszkańców innych rejonów Polski?

Choć odbywający się raz na 10 lat Narodowy Spis Powszechny potrwa jeszcze do końca września, Lubuski Urząd Statystyczny radzi, żebyśmy nie odkładali wzięcia w nim udziału na ostatnią chwilę.

W tej chwili Lubuszanie masowo się tłumaczą, że zamierzają się spisać później, odwlekają spełnienie tego obowiązku. A zróbmy to jeszcze przed wakacjami, miejmy to już za sobą! Jeśli ktoś nie ma dostępu do internetu i nie może się samospisać, to są jeszcze inne możliwości

- mówi dyrektor LUS Roman Fedak.

Spisać można się nie tylko przez internet, ale też na infolinii spisowej lub w mobilnych punktach spisowych. A na razie Lubuskie wypada blado na tle całego kraju.

W tej chwili statystyki nie są zbyt optymistyczne dla naszego województwa. Samospis internetowy to 21%, a powinniśmy mieć na półmetku 50% - albo i więcej. Zawsze powtarzam, że Lubuszanie są tacy nowocześni, zinformatyzowani, otwarci, kooperatywni. Spełnijmy ten obowiązek, nie bądźmy na samym końcu - poprawmy te wyniki!

- dodaje Fedak.

Spisując się wcześniej mamy większe szanse na wygranie w spisowej loterii z nagrodami, a tym z nas, którzy do 30 września nie wezmą udziału w spisie grozi kara grzywny.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Pisz do nas na: online@grupazpr.pl !

Które gwiazdy najbardziej schudły albo przytyły do roli? | ESKA XD - Martyna movie #17
Sonda
Polska. Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE