Najlepsze szkoły w Zielonej Górze. Ranking Perspektyw 2023

2023-01-12 14:13
Szkoła
Autor: Pixabay.com/Wokandapix (Pixabay License)

11 stycznia, w czwartek, został opublikowany ranking "Perspektywy" 2023. To prestiżowy ranking najlepszych liceów i techników w całej Polsce. Poniżej poznacie liderów wśród szkół licealnych oraz techników w Zielonej Górze, które znalazły się w tym rankingu.

Ranking Perspektyw 2023. Najlepsze szkoły w Zielonej Górze. Jaka szkoła w Zielonej Górze jest najlepsza?

Ranking "Perspektywy" w 2023 roku został opublikowany już po raz 25. Jest to prestiżowy ranking najlepszych liceów i techników w Polsce.

Najlepsze liceum w Zielonej Górze

I LO im. Edwarda Dembowskiego (w całym Lubuskiem zajęło 1. miejsce; w głównym rankingu zajęło 84. miejsce)

Najlepsze technikum w Zielonej Górze

Technikum nr 1 "Budowlanka", CKZiU (W całym Lubuskiem jak i kraju zajęło 1. miejsce. A w rankingu głównym zajęło 8. miejsce)

Pozostali liderzy wśród najlepszych szkół w Zielonej Górze. Ranking Perspektyw 2023

Oczywiście pojawiły też inne szkoły w rankingu "Perspektywy" 2023 z Zielonej Góry. W rankingu najlepszych liceów znalazły się: na miejscu 5. V LO im. Krzysztofa Kieślowskiego, w rankingu głównym zajęło 238. miejsce. Na 7. miejscu znalazło się IV LO im. kpt. pil. Eugeniusza Horbaczewskiego, w rankingu głównym zajęło 343. miejsce. Na 9. miejscu znalazło się III LO im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego, w rankingu głównym zajęło 473 miejsce. Natomiast w rankingu najlepszych techników tuż za "Budowlanką" znalazły się takie szkoły jak: Technikum nr 3 (ZSE) na miejscu 7., a w rankingu głównym 240. miejscu oraz Technikum nr 2 (ZSEiS) na miejscu 10., a w a w rankingu głównym 348. miejscu.

Co to jest ranking "Perspektywy"? Na czym dokładnie polega?

Ranking „Perspektywy” to prestiżowy ranking, który ocenił łącznie 1360 liceów ogólnokształcących (spośród 2200) oraz 1185 techników, (spośród 1745), które spełniły kryterium wejścia do rywalizacji. Wśród decydujących kryteriów znalazły się m.in. sukcesy na olimpiadach, wyniki matur oraz egzaminów zawodowych.

Cały ranking, ze wszystkimi szkołami w Polsce, znajduje się tutaj

Sonda
Zaskakują Cię wyniki Perspektywy 2020?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany